1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Tumblr Kapandı mı 2022

Tumblr Kapandı mı 2022
Tumblr Kapandı mı

Tumblr kapandı mı sorusu 2018 yılında kalan bir soru olsa da günümüzde de hala sorulmaktadır. 2018 yılında içerdiği içeriklerden kaynaklı olarak App Store’dan kaldırılmıştı. Sebebi ise +18 içeriklerin ve çocuk istismarının yaygınlaştırılması olarak gösterilmişti. App Store’dan kaldırılsa da Google Play Store üzerinde hala yayında bulunmaktaydı. Böylesine bir tepki ile karşılaşan Tumblr içeriklerine kısıtlama getirmeye karar vermişti. Çünkü bu sayede App Store uygulamasına geri dönebilecekti.

2018 yılında Tumblr kapandı mı sorusu dönem dönem sorulmaktaydı çünkü insanlar artık uygulamanın kapatılacağı korkusuna sahipti. İçeriklerinde sansürsüzlük, cinsellik ve istismarların olduğu uygulama artık filtrelenen bir uygulama haline geldi. Ancak 2022 yılına baktığımızda böylesine bir kararın olmadığını söyleyebiliriz. Web sitesinde oturum açma seçenekleri Google Play ve App Store’da ise hala indirme imkanı bulunmaktadır. Sizler de bu adımları uygulayarak Tumblr kullanabilirsiniz. Yahoo bünyesinde bulunan bu uygulama sansürlenmesinin ardından birçok kullanıcı kaybetse de hala erişilebilir bir durumdadır.

Tumblr Kapandı mı?

Tumblr kapandı mı sorusu sunucular çöktüğünde sıklıkla sorulmaktadır. Çünkü insanlar bu uygulamanın engellenmeye çalıştığını düşünerek sürekli bir endişe yaşamaktadır. Eğer güncel olarak bir bağlantı problemi yaşıyorsanız bunun birçok sebebi olabilir. Ancak uygulamanın kapandığından endişe duymayınız. Sorunu kontrol etmek için ise aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • İnternet bağlantınızı kontrol ediniz. Mobil internet kullanıyorsanız eğer telefonunuzu uçak moduna alıp geri kapatabilirsiniz.  Wi-fi ağında bu sorunu yaşıyorsanız internet sağlayıcınızı kapatıp tekrardan açabilirsiniz.
  • Erişim sorun yaşıyorsanız eğer DNS değiştirmek için VPN kullanabilirsiniz.
  • Uygulamadan kaynaklı bir şey olup olmadığını kontrol etmek için uygulamanın önbelleğini temizleyebilirsiniz. Bu adım sorunu gidermediyse eğer uygulamayı silip tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.
  • Farklı bir cihazdır farklı bir ağ bağlantısı denemeniz sizin avantajınıza olacaktır.

Bu adımları deneyerek sizler de Tumblr erişiminizde bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Tumblr App Store’dan Kaldırıldı mı?

Tumblr kapandı mı sorusunu sormanıza gerek olmadığını belirtelim. En azından kısa bir süre için böyle olduğunu bilebiliriz. Çünkü şu anda uygulamanın hem App Store hem de Google Play Store üzerinde yayında olduğunu bildiğimiz gibi Web sitesinin de halen erişime açık olduğunu söyleyebiliriz. Artık eskisi gibi sansürsüz içerikler de barındırmadığından dolayı kapanma riskinin daha da azaldığını söyleyebiliriz. Bu karar hem devlet tarafından hem de uygulama mağazaları tarafından olumlu bir adım olmuştur.

2018 yılında böyle bir risk ile karşılaşan Tumblr uygulaması piyasada yerini tutabilmek için böylesine bir adım atmak zorunda kalmıştır. Normalde uygulama Yahoo tarafından satın alındığında böyle bir karara gidilmeyeceği duyurulmuş olsa da App Store tarafından yapılan mağazadan kaldırılma hareketi ile böyle bir adım atmak zorunda kalmıştır. Kısacası Tumblr kapandı mı sorusu güncel olmayan bir soru olarak karşımıza çıkıp herhangi bir engeli takılmadan erişim sağlayabilirsiniz. Benzer bir içeriğimiz olan “En Havalı Steam Profil Yazıları” adlı makalemize göz atabilirsiniz.