1. Anasayfa
 2. Sağlık

Triplixam Kullananlar Yorumları

Triplixam Kullananlar Yorumları
Triplixam Kullananlar Yorumları

Triplixam kullananlar yorumları adlı içeriğimiz ile birlikteyiz. Triplixam amlodipin , indapamid ve perindopril maddelerini içerisinde barındıran ve yüksek kan basıncı tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca Triplixam anti-hipertansif bir ilaç olarak da bilinir. Bu ilacı genellikle sıraladığımız 3 ana maddeyi kullanması gereken hastalar kullanır. Triplixam bu 3 ana maddeyi içerisinde barındıran ve 30 film kapalı tablet halinde satışa sunulan bir ilaç olarak karşımıza çıkıyor. Bu içeriğimizde Triplixam kullananlar yorumları ve Triplixam nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir gibi birçok konuya değineceğiz.

Triplixam Ne İşe Yarar?

Triplixam kan basıncını dengelemekle birlikte bu alanda kullanılan bir tablet ilacıdır. ADE (Perindopril anjiyotensin dönüştürücü enzim) grubuna giren Triplixam, insan kalbini rahatlatır ve daha kolay bir şekilde kan pompalamasını sağlar. İçeriğinde yer alan maddeler ile birlikte böbreklerdeki idrar miktarını az da olsa yükseltir. Ayrıca damarları açarak kanın daha rahat bir şekilde vücutta dolaşmasını sağlar. Bu detaylar yazımızın ilerleyen kısımlarında değindiğimiz Triplixam kullananlar yorumları adlı bölümde de yer almaktadır.

Triplixam Kimler Kullanabilir?

Triplixam kullanmak isteyen kişilerin sorduğu sorulardan biri de bu tablet ilacı kimlerin kullanabildiği hakkındadır. Aşağıda bu ilacı kimlerin kullanabildiğine kıyasla, kimlerin kullanamayacağını açıkladık. Sıraladığımız bu şartları taşımıyorsanız, Triplixam kullanmak için bir engeliniz yok demektir.

 • Daha önce kalp yetmezliği tedavisi gördüyseniz ya da şuanda görüyorsanız
 • Böbrek ya da şeker hastalığınız bulunuyorsa
 • Aliskiren ile tedavi görüyorsanız
 • Hamileyseniz
 • Amlodipin , indapamid ve perindopril maddelerinden herhangi birine alerjiniz varasa
 • ADE inhibitörü ile daha önce bir tedavi işlemi sırasında; yoğun kaşıntı, deri ve ciltte döküntü, dil ve yüz bölgelerinde şişme gibi semptomlar gerçekleştiyse
 • Herhangi bir kan filtrasyonu ile tedavi işlemi görüyorsanız, örneğin diyaliz makinası gibi
 • Kan basıncınızda ve kan potasyum seviyenizde ciddi seviyede düşüşler yaşıyorsanız
 • Renal arter stenozu gibi böbrek rahatsızlıklarınız varsa

Bu ilacı kullanmak sizin için uygun olmayacaktır.

Triplixam Yan Etkileri

Triplixam kullananlar yorumları bölümünde sıklıkla bahsedilen konulardan bir tanesi de Triplixam yan etkileri hakkında oluyor. Triplixam tablet ilacının yan etkileri çeşitli durumlara göre değişim gösteriyor. Dilerseniz hemen aşağıda yer alan tabloda ilgili ilacın yan etkilerini inceleyebilirsiniz.

Çok Yaygın SemptomlarÖdem
Yaygın SemptomlarÇarpıntı, kızarma, baş ağrısı ve dönmesi, öksürük, karıncalanma hissiyatı, nefes darlığı, çoklu görme, kulak çınlaması, halsizlik…
Yaydın Olmayan SemptomlarDepresyon, titreme, ritimsiz kalp, bayılma, aşırı kaygı ve endişe, uyku ve uyuma bozukluğu, vücudun herhangi bir bölümünde ağrı, böbrek sorunları, saç dökülmesi…
Seyrek SemptomlarKonfüzyon, bilirubin seviyelerinin yükseliş göstermesi, kişinin sedef hastalığı varsa daha kötü bir hal alması
Çok Seyrek SemptomlarBeyaz ve kırmızı kan hücresinde azalma, vücutta morarmalar, sık burun kanaması, ciddi böbrek sorunları, karında ve diş etlerinde şişlik, deri dökülmesi, kas gerginliği…
BilinmeyenVücudun belirli bölgelerinde renk değişikliği, uyuşma, ağrı, ifadesiz yüz, miyopluk, EKG, kandaki potasyumun azalması…
Triplixam Yan Etkileri

Tabloda sıralamış olduğumuz semptomları hissetmeye ve etkisini görmeye başladığınızda Triplixam kullanmayı hemen bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız. Aksi taktirde durum daha da kötü bir hale gelebilir ve semptomlar etkisini daha güçlü bir şekilde göstermeye başlayabilir.

Triplixam Fiyat

Doktor reçetesi ile eczanelerden temin edilebilen Triplixam fiyat ortalama 45 TL‘dir. İlgili ilacı alırken mutlaka paketin açılığı açılmadığını, içerisinde yer alan tabletlerin eksik olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca bu içeriğimiz ile oldukça benzer olan “Schüssler Tuzları Kullananlar Yorumları” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Triplixam Almayı Unuttum Ne Yapmalıyım?

Triplixam ilacınızı gündelik olarak düzenli olarak almanız gerekir. Bu sayede tedavi sürecinizi olumlu yönde geliştirebilirsiniz. Ancak bir dalgınlığınız sonucu Triplixam almayı unutursanız, unuttuğunuzu anlar anlamaz hemen ilacınızı almalısınız. Ardından almanız gereken dozları tekrar düzenli aralıklarla almaya devam etmelisiniz.

Triplixam Kullanmam Gerekenden Çok Kullandım

Triplixam kullanmanız gereken dozdan daha fazla kullandıysanız bu durum kan basıncınızın düşmesine ve durumun çok daha tehlikeli bir hal almasına neden olur. Bu tarz durumlarda önceliğiniz hemen doktorunuza başvurmak ve bilgi almak olmalıdır. Bunun için hastaneye gitmeniz ve tedavi almanız önerilir. Kullanmanız gerekenden daha fazla Triplixam aldığınızda aşağıda sıraladığımız yan etkileri görmeniz muhtemeldir.

 • Miğde bulantısı
 • Kusma
 • Uyku hali ve halsizlik
 • Zihin bulanıklığı
 • Vücudun çeşitli bölümlerinde görülen kramplar
 • Ani vücut soğuması ya da nemlenmesi ile bilincin yitirilmesi
 • Sersemlik ve baygınlık
 • Şiddetli baş ağrısı ve dönmesi

Bu nedenle çok fazla tablet kullanıldığınızda semptomlar çok fazla güçlenmeden hemen doktorunuza ya da bölgenize en yakın eczaneye başvurmalısınız.

Triplixam Kullananlar Yorumları

Triplixam tableti yeni kullanmaya başlayanlar ya da kullanmayı düşünen kişiler, Triplixam kullananlar yorumları merak etmektedirler. Aşağıda sıralamış olduğumuz Triplixam kullananlar yorumları, çeşitli ürün satış sitelerinden ve forum sayfalarından alınarak bir araya getirilmiştir.

Kullanıcı Yorumu

İlacı kullanmaya başlamadan önce çok ciddi ağrılarım vardı. Düzenli olarak kullanmaya başladıktan tam 3 hafta sonra ağrılarımdan eser kalmadı.

Kullanıcı Yorumu

Çeşitli kilo sorunları yaşamaya ve depresyona girmeye başlamıştım. İlaç sayesinde artık daha iyi bir durumdayım.

Kullanıcı Yorumu

Aldım, kullanıyorum. Etkisini de gayet görüyorum.

Çeşitli yönleri ile değerlendirilen Triplixam kullananlar yorumları bu şekildedir. Benzer şekilde ürün hakkında merak edilen soruları ve cevaplarını aşağıdan okuabilirsiniz.

Triplixam içtikten kaç saat sonra etkisini gösterir?

Triplixam benzeri tansiyon ilaçları, en fazla 24 saat sonra etkisini göstermektedir. Bu nedenle düzenli olarak belirli aralıklarla kullanılması gereken doz kullanılmalıdır.

Triplixam ilacı yemekten önce mi sonra mı?

Kanın pıhtılaşmasına sebep olan Triplixam, sabah saatlerinde herhangi bir gıda tüketilmeden alınması gerekir. Aksi taktirde kalp krizine neden olabilmektedir.

Triplixam kullananlar yorumları konusuna bu içeriğimizde değindik. Sağlık kategorisinde yer alan diğer makalelerimizde de göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir