1. Anasayfa
  2. Oyun

Silent Hunter 6 Ne Zaman Çıkacak?

Silent Hunter 6 Ne Zaman Çıkacak?
Silent hunter 6 ne zaman çıkacak

Silent hunter 6 ne zaman çıkacak konusuna bu içeriğimizde değineceğiz. Simülasyon denilince akla gelen başarılı oyun yapımlarından bir de Silent hunter serisidir. İlk oyunundan bu yana gönülleri fetheden ve yüz binlerce oyuncu kazanan bu oyun, şu zamana kadar yapılmış en kaliteli deniz altı simülasyonu olarak kabul edilmekte. Peki bu kadar oynana ve beğeniler alan bu serinin devamı gelecek mi? Silent hunter 6 ne zaman çıkacak?

Silent Hunter 6 Ne Zaman Çıkacak?

Birçok oyuncun beklediği Silent hunter serisi, 2010 yılında 5. oyun ile son bulmuştu. Bunun üzerine hayranlar Silent hunter 6 ne zaman çıkacak gibi araştırmalar yapmaya başladılar. Almanların Hint okyanusunda deniz altı mücadelelerin yer aldığı bir hikayeyi bizlere anlatmakta. Yoğun aksiyon ve macera içerikli bu yapım, deniz altına yapılan saldırılar ile başlıyor. Ubisoft’un başarılı yapımlarından biri olan Silent hunter serisinin devamı niteliğinde olacak 6. oyun ise, 2023 ya da 2024 yılında bizlere sunulacağı düşünülmekte.

Ayrıca oyunun hayranları, yeni oyun grafiklerinin daha kaliteli bir şekilde karşımıza çıkacağını savunmakta. Haliyle 2010 yıllarında yer alan grafik teknolojisi ile 10 yıl sonraki grafik teknolojisi aynı değil. Bu nedenle geçmişe göre daha kaliteli ve büyük bir oyunun geleceğini düşünenler var. Ayrıca oyuncuların diğer oyunlarda şikayet ettiği çeşitli hatalar ve sorunlar da var. Ubisoft’un yeni Silent hunter oyunda bu hataların önüne geçildiği düşünülmekte. Yeni oyun hakkında tam bir tarih olmasa da bir takım kitle oyunun çıkıp çıkmayacağı hakkında tartışmakta.

Silent Hunter 6 Çıkacak Mı?

Serinin yeni oyunun bu kadar gecikmesi, Ubisoft’un özellikle de son oyunlarda yapmış olduğu hataları düzeltme çalışmalarına ve salgın dönemine bağlanmakta. Bir takım oyuncu kitlesi de efsanenin bu kadar gecikmesinin aslında tamamen sonlandığına bağlıyor. Açıkçası bu kadar beğeni alan bir serinin bir anda sona ermesi muhtemel bir durum gibi gözükmüyor. Hali hazırda eğer böyle bir durum söz konusu olsaydı, oyun yapımcılarının da bu konu hakkında bir açıklaması ya da son oyunun fragmanında bunu belirten bir yazı olurdu.

Bu nedenle efsanenin sona ermesi mümkün değil. Silent hunter 6 ne zaman çıkacak daha doğrusu çıkacak mı konusuna net bir şekilde cevap vermemiz gerekirse, evet yeni bir oyunun gelmesi kesinlikle bekleniyor. Ancak ne zaman geleceği hakkında net bir tarih yok. Bununla birlikte Ubisoft’ta resmi bir açıklama yapmadı ve herhangi bir fragman yayınlamadı.

Silent Hunter Kaç Seriden Oluşuyor?

Hayranların Silent hunter 6 ne zaman çıkacak sorusundan sonra en merak ettiği konulardan bir de ilgili serinin kaç oyundan oluştuğuna dair. Bununla ilgili oluşturduğumuz aşağıda yer alan tabloyu incelebilir, ve serinin kaç oyundan oluştuğuna dair bilgi edinebilirsiniz.

Silent Hunter25 Mart 1996
Silent Hunter: Commander’s Edition1997
Silent Hunter II5 Kasım 2001
Silent Hunter III Uplay Key Global15 Mart 2005
Silent Hunter III: Gold Edition2007
Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific20 Mart 2007
Silent Hunter: Wolves of the Pacific – Gold Edition2008
Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic10 Mart 2010
Silent Hunter 62023-2024
Silent hunter 6 ne zaman çıkacak

Tabloda yer alan ve kırmızı renkle işaretlenmiş yazılar, ana oyunun farklı versiyonu olarak çıkmıştır. Ana oyunları ve çıkış tarihleri de bu tabloda görebilirsiniz. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “Metro Exodus İnceleme” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir