1. Anasayfa
  2. Sağlık

Schüssler Tuzları Kullananlar Yorumları

Schüssler Tuzları Kullananlar Yorumları
Schüssler Tuzları Kullananlar Yorumları

Schüssler tuzları kullananlar yorumları içeriğimizle birlikteyiz. Enerji eksikliği sorunu yaşayan kişilerin kullandığı Schüssler tuzları, vücudumuzun sağlıklı bir şekilde fonksiyonlarını sürdürebilmesi için kullanılmaktadır. Bu ilaçlar vücudumuzun ihtiyacı olan mineral ve hücreleri, enerjik ve maddesel boyutları ile yenileyerek kişinin sağlığını olumlu yönde etkiler. Bu içeriğimizde sizlere Schüssler tuzları kullananlar yorumları ile birlikte Schüssler tuzları nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir gibi birçok konuya değineceğiz.

Schüssler Tuzları Nedir?

Vücudumuzu bir nevi de olsa oluşturan maddelere Schüssler Tuzları denir. Bu tuzların normal tuzlardan farkı ise homeopatik şekilde üretimi yapılmış olmalarıdır. Ayrıca Schüssler Tuzları vücudumuzun hücre için ve hücre dışı metabolik fonksiyonlarında çok büyük rol oynamaktadır. Günümüzde bilinen 12 ana Schüssler Tuzları bulunmaktadır. Bunların yanında 21 tane yardımcı element olarak adlandırdığımız maddeler bulunmaktadır.

Schüssler Tuzlarının keşfi günümüzde hala devam etmektedir. İçeriğimizin ilerleyen bölümlerinde Schüssler tuzları kullananlar yorumları konusunda bu bilgilere de değineceğiz. Ayrıca bu tuzlar birçok vücut fonksiyonunda görev aldığı için hemen hemen her tedavi yönteminde kullanılır. Tuzların ideal seviyede kullanılması, hastanın sağlığına kavuşması için oldukça önemlidir.

Schüssler Tuzu Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kullanıcıların cevabını en merak ettiği sorulardan biri de Schüssler tuzu kullanırken nelere dikkat etmeliyiz konusudur. Tablet şeklinde olan ve dil altında eritilerek alınması önerilen bu ilacı kullanırken, gereğinden fazla tablet almamaya çok dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra aşağıda sıralamış olduğumuz faktörlere de dikkat etmeniz gerekir.

  • Yemek yerken Schüssler tuzu kullanmamalısınız.
  • Tableti kullandıktan hemen sonra su ya da başka bir sıvı tüketmemelisiniz.
  • Kullanımın ardından tableti yutmamalı, dil altında erimesini beklemelisiniz.

Schüssler Tuzları Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Hemen hemen birçok hastalığın tedavisinde kullanılan Schüssler Tuzları, yine bir çok hastalığa iyi gelecektir. Bu hastalıklar ilgili Schüssler tuzunun türüne göre değişim göstermektedir. Aşağıda yer alan tabloda Schüssler Tuzlarının türlerini ve hangi hastalıklara iyi geldiklerini öğrenebilirsiniz.

Calcium sulfuricumİltihabi durumlarda etkisini gösteren mineral tuzudur. Akne gibi hemen hemen her türlü enflamasyona faydalıdır.
Natrium sulfuricumToksinleri, enfeksiyon hastalıkları, idrar kaçırma, tüm sfinkter, karaciğer ve safra hastalıklarını giderme etkisine sahiptir.
Natrium chloratumMide, safra, pankreas, tükürük, gözyaşı artışı veya azalması, eklem hastalığı ve terleme, romatizma şikayetlerine karşı oldukça yararlıdır.
Kalium sulfuricumYorgunluk, dikkatsizlik, unutkanlık, baş dönmesi, sık esneme, çarpıntı, titreme, anksiyete, genel hassasiyet, döküntü ve kaşıntı, yumuşak doku iltihabı, boşaltım aktivasyonu gibi hastalıkların giderilmesine yardımcı olur.
Kalium chloratumTiroid, pankreas, adrenal bezler, dalak, yumurtalıklar, testisler, karaciğer rahatsızlıklarını önler.
Calcium phosphoricumHücre büyümesini teşvik eder, protein sentezini ve yenilenmesini destekler. Kemik oluşumu, osteoporoz, alerji, bağışıklık sistemi, kan oluşumu; kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri, trombositler…
Calcium fluoratumHareket, elastikiyet, bağ dokusu, fasya, fıtıklar, varisli damarlar, sertlik veya gevşeklik, görme bozukluğu, öğrenme güçlüğü, venöz yetmezlik ve kas zayıflığı.
Ferrum phoshoricumAnemi, ateş, oksijen taşımada çok etkilidir. Bağışıklık sistemi ve ilk yardım için en önemli tuz.
Kalium phosphoricumBeyin ve sinir hücrelerini oluşturur ve besler, sinir sistemini ve zihinsel durumu destekler, sinir sisteminin temel tuzudur.
Natrium phosphoricumYağ metabolizması vücuttaki asit-baz dengesinin ve homeostazın çok önemli bir parçasıdır, adolesan aknelerinde, yüksek ürik asit problemlerinde, romatizmada, böbrek hastalıklarında…
SiliceaCilt, saç ve tırnaklar için mineral bir tuzdur. Elastikiyet, dayanıklılık, cildin nemi…
Magnesium phosphoricumMerkezi sinir sistemini ve otonom sinir sistemini innerve eder ve düzenler. Siyatik, bel ağrısı, menopoz, adet ağrısı, kasılmalar, tutukluk, stres, migren, titreme ve kalp…
Schüssler Tuzları Hangi Numara Nasıl Kullanılır?

Schüssler Tuzları Aç mı Tok mu Tüketilir?

Özellikle Schüssler tuzları kullananlar yorumları bölümünde de göreceğimiz konulardan bir tanesi Schüssler Tuzları Aç mı Tok mu Tüketilir hakkında. Bunun için dilerseniz ilacın kullanma klavuzundan ya da doktorunuzun önerisi üzerine aldıysanız, yine doktorunuzun önerisi üzerine kullanabilirsiniz.

Schüssler tuzları sabah, öğle ve akşam vakitlerinde olmak üzere günde ortalama 6-9 tablet alınmaktadır. Kullanım sırasında tablet doğrudan yutulmamalı ve dilin hemen altında eritilerek bekletilmelidir. Erime işleminin ardından ise vücuda benzer şekilde emilerek alınmalıdır. Yemek yerken tüketilmemelidir. Herhangi bir sıvı ile tüketilmemelidir.

Schüssler Tuzları Kullananlar Yorumları

Schüssler Tuzlarını yeni kullanmaya başlayan ya da kullanmayı düşünen kişiler Schüssler Tuzları kullananlar yorumları hakkında araştırma yapmakta. Aşağıda sırlamış olduğumuz olduğumuz Schüssler Tuzları kullananlar yorumları çeşitli forumlardan ve ticaret sitelerinde yer alan ürün yorumları bölümlerinden alınmıştır.

Kullanıcı Yorumu

Annem için almıştım kullandı, faydasını gördüğünü söyledi

Kullanıcı Yorumu

Ağızda bıraktığı tat kötü, ama etkili olacağını umuyorum

Kullanıcı Yorumu

Her zaman kullanıyorum harika

Kullanıcı Yorumu

Düzenli ve uzun süreli kullanmak gerektiği söyleniyor. henüz 3. kutuyu kullanıyorum ve çevremdekiler göz altı morluklarımın bile azaldığını söylediler. sanırım işe yarıyor :)

Schüssler Tuzları kullananlar yorumları yukarıda sıraladığımız şekildedir. Benzer şekilde bu ürüne gelen olumlu ya da olumsuz yorumları aşağıda maddeler halinde sıraladık.

  • Üründen memnun kaldım 3 haftadır kullanıyorum.
  • Doku tuzu olduğu için faydalı oldu
  • 4 aylık bebeğim için kullanıyorum kemik gelişimi için önerdi doktor
  • Kullanmaya başladım etkilerini paylaşacağım diş hekimim önerdi

Schüssler tuzları yüz analizi nasıl yapılır?

Schüssler tuzları yüz analizi işlemleri sırasında, yüz analizi için terapsite danışan kişi ile terapisti karşı karşıya otururlar. Terapsit kişinin yüzünü, boynunu ve ilgili bölgelerinin kontrolünü ve analizini gerçekleştirir.

Schüssler tuzları 2 numara ne işe yarar?

Fagasitozu destekleyerek bağışıklık sistemi fonksiyonlarını düzene sokar. Sinir sisteminin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Vücutta hücre oluşumu ve gelişimi için önerilmektedir.

Schüssler tuzları 7 numara nasıl kullanılır?

Schüssler tuzları 7 numara, diğer tuzlarda da olduğu gibi dil altında eritilerek de alınabilir. Önerilen ise su içerisinde çözündürerek alınmasıdır. Günlük olarak 500 ml tam doz yavaş yavaş alınarak kullanılabilir. Alınacak zamanlar ise genellikle sabah, öğlen ve akşam üzeridir.

Bu içeriğimizde Schüssler Tuzları kullananlar yorumları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Sağlık alanında yer alan bir diğer içeriğimiz “Aripa Kullananların Yorumları” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir