İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

Resident Evil 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak ⚡️ Netflix’ten Açıklama!

Resident Evil 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak ⚡️ Netflix’ten Açıklama!
Resident Evil 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak
+ -

Resident evil 2. sezon ne zaman çıkacak konusuna bu içeriğimizde değineceğiz. Netflix’in başarılı animasyon yapımlarından biri olan Resident evil, ilk sezonunun ardından birçok beğeniyi beraberinde getirdi. 2022 bilim kurgu yapımı olan bu dizinin hikayesi, 1996 yılında çıkan ve bu zamana kadar seri halinde getirilen Resident evil oyununa dayanmakta. Peki Resident evil 2. sezon ne zaman çıkacak ya da Resident evil 2. sezon çıkacak mı?

Resident Evil 2. Sezon Çıkacak Mı?

T adında olukça ölümcül ve kalıcı hasarlar bırakan bir virüsün keşfedilmesi ile 30 yıl sonra yaşanan salgını konu edinen Resident evil, Netflix platformunun 2022 Haziran ayında yayınlamış olduğu fragmanla yeniden gündeme geldi. Fragmanı gören oyun hayranları, diziyi izlemek için sabırsızlıkla bekledi ve Temmuz ayında da dizi ilgili platformda yayına girdi.

Resident evil ilk sezonun yayına girmesi ile birlikte yüz binlerce kişi diziyi izlemeye ve beğeni yağmuruna tutmaya başladı. Bununla birlikte ortaya Resident evil 2. sezon ne zaman çıkacak gibi sorular atıldı. Peki hayranları tarafından yoğunlukla ilgi gösterilen bu dizinin yeni sezonu ne zaman çıkacak. Bildiğiz üzere ki diziyi izlemeye karar vermişseniz biliyorsunuzdur, Resident evil uzun süren bir oyun serisi. Daha önce filmleri çıksa da, böylesine bir seri, birçok bölümü içerisinde barındıran dizlerle anlatılabilirdi. Bu nedenle de serinin mutlaka devam edeceği düşünülmekte.

Resident Evil 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Konu ile ilgili merak edilen sorulardan bir tanesi de Resident Evil 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak hakkında. Her ne kadar 2. sezon hakkında resmi açıklama gelmese de dizinin yeni sezonunun çıkış tarihi hakkında çeşitli tahminler bulunmakta. Yapılan bu tahminler, dizinin yayınlanmış olduğu film&dizi platformlarının yanı sıra sosyal medya da #residentevil2 etiketi ile açılan konularda yer almaktadır.

Hayran kitlesinin 2. sezon hakkındaki tahminleri; Resident Evil 2. Sezon 2023 yılında çıkacak şeklinde. Ortalama 1 yıl önce tamamlanan çekimleri de ele alırsak, yeni sezonun 2024 yılı içerisinde de gelebileceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra dizinin yeni çıkmasına rağmen İMDB puanının çok düşük olduğunu görüyoruz. Bu durum 2. sezonun da çıkma ihtimalini düşürebilir.

Resident Evil 2. Sezon Olacak Mı?

Dizi ve filmlerin binlerce ve hatta yüz binlerce kişi tarafından yorumlandığı popüler sitelerden biri olan İMDB’ye baktığımızda Resident Evil’in puanının an itibari ile 5’in altında olduğunu görmekteyiz. Bu durum yeni sezonun gelme ihtimalini çok yüksek oranda azaltabilecek bir durum. Bunun yanı sıra çekim maliyetlerini karşılayamayan bir yapım ekibi de yeni bir sezon çıkmasından yana olmaz.

Resident Evil 2. Sezon olacak mı konusuna gelirsek, yeni bir sezonun olması için dizinin ilk aylarda yoğun bir ilgi alması gerekmektedir. Bununla birlikte İMDB puanının da yükselmesi, yeni bir sezonun geleceğinin işareti olacaktır. Ayrıca hemen hemen tüm film ve dizi yapımlarında ilk filmin çıkış tarihinden sonra yeni bir filmin ya da sezonun gelip gelmeyeceği, 1-2 ay sonra duyurulmaktadır. Resident Evil‘in de yeni çıktığını ele alırsak, yeni bir sezonun duyurusunu önümüzdeki aylarda alabiliriz.

Resident Evil 2. Sezon Ne Zaman

Resident Evil 2. Sezon Gelecek Mi?

Capcom oyun şirketi tarafından ilk olarak PlayStation için geliştirilen Resident Evil’in 2. sezonunun gelmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra dizinin filmi ve diğer yapımlarını da merak eden kullanıcılar, Resident Evil filmlerinin yer aldığı bir liste aramakta. Aşağıdaki listeden Resident Evil filmlerine göz atabilirsiniz.

  • Resident Evil: Ölümcül Deney
  • Resident Evil Apocalypse: Ölümcül Deney Kıyamet
  • Resident Evil: Extinction: Ölümcül Deney: İnsanlığın Sonu
  • Resident Evil: Afterlife: Ölümcül Deney: Ölümden Sonra
  • Resident Evil: Retribution: Ölümcül Deney: İntikam
  • Resident Evil: The Final Chapter: Ölümcül Deney: Son Bölüm

Diziyi henüz izlemeyen kullanıcıların, ilk olarak listede yer alan filmleri izlemeleri hayranlar tarafından önerilmektedir.

Resident Evil türü nedir?

Bir korku macera yapımı olan Resident Evil (Japonca adı ile Biohazard) Mikami ile Tokuro Fujivara adlı kişi tarafından oluşturulmuş bir video oyunudur.

Resident Evil ne anlatıyor?

Hayatlarını kaybettikleri sanılan şirket üyelerinin, bilinçlerini tamamen kaybederek tekrar dirilmesi, kana ve et ile tatmin olması kısacası bir zombiye dönüşmesini konu edinen Resident Evil, bu salgın ile mücadele eden bir ekibin hikayesini anlatıyor.

Resident Evil 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Resident Evil hayranlarının söylemlerine göre dizinin 2. sezonu 2023 yılı itibari ile Netflix platformunda yayınlanacak.

Resident evil 2. sezon ne zaman çıkacak konusunda bu içeriğimizde değindik. Benzer bir içeriğimiz olan “Silent Hunter 6 Ne Zaman Çıkacak?” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.