1. Anasayfa
  2. Oyun

PUBG Steam Başlatılamadı Sorunu Nasıl Çözülür ?

PUBG Steam Başlatılamadı Sorunu Nasıl Çözülür ?

PUBG steam başlatılamadı sorunu, bilgisayar oyunu severlerinden PUBG kitlesinin dönem dönem başına gelebilmektedir. Klasik bir sorun olan bu durum kolay yöntemler ile çözülebilmektedir. Bu hata genellikle steam ile PUBG sunucuları arasında bir senkronizasyon hatası sonucu ortaya çıkabilmektedir. Muhtemelen oyundan çıkıp tekrar girseniz bile aynı hatayı almaya devam edebilirsiniz. Bu yüzden sizlere vereceğimiz yöntemi kullanarak Steam Pubg Hata durumunuzu kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

PUBG Steam Başlatılamadı Hatası Çözümü

Pubg steam başlatılamadı sorunu yaşayan kişiler bu sorunu hızlı bir şekilde çözmek istiyor ise aşağıdaki adımları uygulaması yeterlidir.

  1. PUBG açık ise oyundan çıkmalısınız.
  2. Steam ara yüzünü açmalısınız.
  3. Sol üstte yer alan Steam tuşuna basmalısınız.
  4. Bastıktan sonra en altta yer alan çıkış butonuna basarak Steam uygulamasından çıkış yapmalısınız.
  5. Ardından tekrardan Steam uygulamasını açarak oturum açmalısınız.

Bu adımların ardından artık sizler de rahatlıkla sorununuzu çözmüş olacaksınız. Artık eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz. PUBG uygulama düzgün olarak başlatılamadı hatasının farklı yolları da bulunmaktadır. Bunlardan bir diğeri de Ctrl+Shift+Esc tuş kombinasyonu ile görev yöneticisini açarak oradan hızlı bir şekilde Steam uygulamasını sonlandırmanızdır. Ardından tekrardan girmeyi deneyerek oyuna erişim sağlayabilirsiniz. Steam uygulamasını yeniden başlatmadığınız takdirde sürekli olarak pubg reconnect hatası ile karşılaşmanız çok olağandır.

PUBG Steam Başlatılamadı Sorunu

Başlıktaki gibi bir hata alan kullanıcıların birden fazla sorunu olabilir. Bunları maddeleyecek olursak eğer aklımıza bir sürü ihtimal gelecektir.

  • Zayıf internet bağlantısı böyle bir hataya sebep oluyor olabilir.
  • Bilgisayarınızın donanımları PUBG için yeterli seviyede değildir.
  • Steam ya da PUBG geçici olarak sunucu çökmesi yaşamış olabilir.
  • Steam ile PUBG sunucuları arasında senkronize hatası olabilir.

Bu sorunlar size problem oluşturabileceği gibi bunların dışında da birtakım sorunlar sisteminizde hata oluşturabilir. Ve sonuç olarak PUBG oynamanızı engelliyor olabilir. Çok kaba bir yöntem olarak gözükse de bilgisayarınızı ve internet sağlayıcınızı yeniden başlatmanız sizlere bu konuda yardımcı olma ihtimali bulunmaktadır. Bilgisayar üzerindeki bazı sorunlar yeniden başlatma ile çözülebilmektedir. PUBG steam başlatılamadı sorunu konusuna bu içeriğimizde değindik. Benzer bir içeriğimiz olan “Pubg Lite Pikselleşme Sorunu Nasıl Çözülür?” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir