1. Anasayfa
  2. Oyun

PUBG Mouse Kasma Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?

PUBG Mouse Kasma Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?
PUBG mouse kasma sorunu çözümü

PUBG mouse kasma sorunu çözümü nasıl yapılır, sorusu PUBG oyuncuları tarafından sıklıkla gelen bir sorudur. Bu sorun her ne kadar ideal düzeyde FPS alınmasına rağmen farede takılmalar meydana getirmektedir. Bu da oyuncuların oynama hevesini kaçırabilmektedir. WASD ile hareket edildiğinde hiçbir problem yok iken fareyi hareket ettirdiğinizde kasma sorunu meydana gelebilir. Ya da imleç kımıldamıyormuş gibi bir hata olabilir. Bu sorunu meydana getiren birkaç ihtimal olabilir. Oyun içerisinde veya oyun dışı çözümleri olabileceği için hepsini bu yazımızda sizler için derledik.

PUBG Mouse Kasma Sorunu

PUBG mouse kasma sorunu çözümü nasıl yapılır, sorusunun ilk yanıtı oyun içerisinden kolaylıkla yapılmaktadır. Bunun için sizlere verdiğimiz adımları takip ederek kolaylıkla çözebilirsiniz.

  • Oyunu açın.
  • Ayarlara gelin.
  • Grafik ayarlarına gelin.
  • Pencere modundan çıkartıp tam ekran moduna alın.
  • Oyun kendini aşağı atıp tekrar büyütünce tam ekran moduna geçiş tamamlanmış olacaktır.

Bu adımın ardından sorununuzun çözülmüş olma ihtimali bulunmaktadır. Ancak sorun bundan ibaret değilse başka adımları da denemek gerekir. Bu sorunun bilgisayarınızdaki donanımların yetersiz kalmasından kaynaklı olduğunu düşünmeyin. Çünkü yüksek donanımlara sahip bilgisayarlarda da bu hatayı alıyor olma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu adım da olmadığı takdirde bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

PUBG Fare Kasma Sorunu Çözümü

PUBG mouse kasma sorunu çözümü nasıl yapılır, sorusunun bir diğer cevabı ise işleminin ağır yük altında çalışıyor olmasıdır. Bunun için işlemcinizi biraz rahatlatmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları yaparak sizler de işlemcinizi rahatlatabilirsiniz.

  • Ctlr+Shift+Esc komutu ile görev yöneticisini açınız.
  • Gereksiz gördüğünüz programları sonlandırınız.
  • Performans kısmından işlemci kullanım yüzdesini kontrol edebilirsiniz.
  • Msi Afterburner ile fan hızınızı kontrollü bir şekilde arttırarak İşlemci soğukluğunu düşürebilirsiniz. Bu programda bilgisiz bir şekilde ayarlar ile oynamanız bilgisayarınıza zarar verebileceğini unutmayınız.

Bu adımların ardından PUBG mouse kasma sorunu çözümü nasıl yapılır sorusunun cevabını almış olmanız gerekir. Eğer ki yine bu sorun devam ediyorsa, PUBG yetkililerinin bir sonraki güncellemeyi yayınlamasını beklemeniz gerekebilir. Bazı güncellemelerin böyle hatalar oluşturması normaldir. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “PUBG Mobile Emulator Sağ Tık Sorunu Nasıl Çözülür?” adlı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir