1. Anasayfa
  2. Oyun

PUBG Mobile Emulator Sağ Tık Sorunu Nasıl Çözülür?

PUBG Mobile Emulator Sağ Tık Sorunu Nasıl Çözülür?

PUBG mobile emulator sağ tık sorunu; Pubg Mobile’in telefon sektörüne girmesinin ardından kısa süre içinde bilgisayarlarda da emulatorler aracılığı ile oynanmaya başladı. Bunun için PUBG Mobile’in üreticisi bile oyun için en verimli çalışan emulatoru oyuncuların hizmetine sundu.

Ancak zaman zaman bu eğlenceli aktiviteleri birtakım sorunlar engelleyebilmektedir. Bunlardan bir tanesi de PUBG mobile fare sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyun içerisinde komutlar tuşlara atandığından dolayı ayarların kurcalanması sonucu bazı hatalar bizi karşılayabilir. PUBG mobile fare sorunu da bunlardan bir tanesidir. Gelin sizlerle beraber bu sorunu çözmeye çalışalım. PUBG mobile emulator sağ tık sorunu nasıl çözülür?

PUBG Emulator Mouse Problem

PUBG Mobile sağ tık dürbün açmıyor, hatası ile karşılaşanlar bu sorunu kolaylıkla çözebilirler. Hadi beraber bunu adım adım yapalım.

  • Oyun içerisinde iken klavyenizin üst kısmında bulunan F11 tuşuna basarak tam ekrandan çıkış yapıyorsunuz.
  • Ardından sağ üstteki kontrol panelleri arasında soldan ikinci olan klavye simgesine basmalısınız. Bu adımdan sonra oyun içi komutları atayabileceğiniz tuşlar geliyor.
  • Sağ taraftan Smart 720p seçeneğini seçmelisiniz.
  • Ardından önceki ayarınızdan kalan tuşlar kaymış ise bu durumu düzeltmek için boşta gri gözüken sembollere tıklayıp harf atamasını yapmalısınız.
  • Ardından boşta gözüken “Sağ Tık” tuşunu boş bir alana sürüklemelisiniz.
  • Ardından kaydet diyerek çıkabilirsiniz.
  • Sonrasında PUBG ayarlarına girerek tuş yerlerini değiştirmeniz gerekecektir. Bunun için de dürbün tuşunu biraz önce “Sağ Tık” götürdüğünüz yere götürmeniz gerekmektedir.
  • Ardından klavye kısmına tekrar gelip dürbünü “Q” tuşuna atayıp kaydetmelisiniz. Bu adımdan sonra Q tuşu dürbün açmaktadır.
  • Ancak bizim bunu sağ tık yapmamız gerektiği için klavye ayarlarına tekrardan girip bu sefer sıfırla diyoruz. Ve artık Sağ tık ile dürbününüzü açabilirsiniz.

PUBG Mobile Emulator Sağ Tık Sorunu

Bahsettiğimiz adımların ardından diğer düzeltmeleri de yaptıktan sonra sizler de oyununuzdan eğlenceyi almaya tekrardan başlayabilirsiniz. Bu adımlar sizlere pubg mobil mouse sorunu hakkında fikir sahibi olmanızı ve kolay bir şekilde çözmenizi sağlayacaktır. Bu adımlar da çözmenize yardımcı olmadıysa oyunu silip tekrardan yüklemenizde fayda olacaktır. Ya da farklı bir emulator denemeniz de size bu adımda fayda sağlayabilir. PUBG mobile emulator sağ tık sorunu konusuna bu içeriğimizde detaylıca değindik. Benzer bir içeriğimiz olan “PUBG Lite Oyundan Atma Sorunu Nasıl Çözülür” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir