1. Anasayfa
  2. Oyun

Pubg Lite Pikselleşme Sorunu Nasıl Çözülür? Bulanıklık Sorunu Çözümü

Pubg Lite Pikselleşme Sorunu Nasıl Çözülür? Bulanıklık Sorunu Çözümü

Pubg lite pikselleşme sorunu, pubg oyuncularını oldukça rahatsız eden ve oyunun gidişatını kötü yönde etkileyen bir sorundur. Peki bu pixelleşme sorunu nasıl çözülür? Bu içeriğimizde sizlere Pubg oyunu sırasında ortaya çıkan pubg lite pikselleşme sorunu nasıl giderilir bunu göstereceğiz.

Pubg Lite Pikselleşme Sorunu Nasıl Çözülür?

Pikselleşme sorunu olarak adlandırdığımız pubg lite bulanıklık sorunu ya da pubg lite ekran bulanık, çeşitli çözüm yöntemleri ile giderilmektedir. Bu hata veya sorun oyuncuların oyunu net bir şekilde görmelerini engellediği gibi, oyun zevkini de en aza düşürmektedir. Bu nedenle de hemen çözülmesi gerekir. Pubg ekran bulanık sorununun çözümü için yapılması gereken ilk adım Pubg görüntü ve performans ayarları üzerinde oynamalar yapmaktır.

Ayarlamaları yapmak, her cihazın sistemine ve gücüne göre değişim göstermektedir. Bu nedenle de ayarlamalar her cihaz için farklılık gösterir. Eğer kendi cihazınıza uygun bir şekilde gerekli ayarlamaları yapmak ve daha iyi bir Pubg oyun deneyimi elde etmek istiyorsanız, oyun ayarlamaları hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Bu sayede sadece Pubg lite bulanıklık sorunu için değil, diğer sorunlar için de kendi ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. Peki nedir bu ayarlamalar gelin hep birlikte inceleyelim.

Pubg Lite Bulanıklık Sorunu Çözümü

  • Ekran Modu: Ekran modu, oyunu bir pencere içerisinde oynayabilmenizi ya da tam ekran halinde oynayabilmenizi yarayan araçtır. Eğer ki oyun sırasında sürekli sorunlar çıkıyorsa ekran modu üzerinde pencere şeklinde oynamayı tercih edebilirsiniz.
  • Rötuş: Pubg lite pikselleşme sorununa sebep olabilen bir ayardır. Bu ayarın yüksek seviyelerde oynaması FPS değerinizi de yüksek oranda düşürecektir.
  • Ekran Ölçeği: Bu ayarı tamamen bilgisayarınızın gücüne ve sistemine göre ayarlamanız gerekiyor. Eğer doğru ayarlanırsa ekran bulanıklığı sorunundan da kurtulabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızın donanımı oldukça yüksek ve oyun için yetiyor da artıyorsa %90 ile %100 arasında bir ayarlama yapabilirsiniz.
  • Kenar Yumuşatma: Bu ayar özellikle dikkat etmeniz gereken önemli bir ayardır. Ekranın bulanıklığını çok büyük ölçüde etkileyebilir. Bu nedenle düşük seviyelerde tutmanız önerilir.
  • Doku: Cihazınızın donanım seviyesine göre ayarlamanız gereken bir diğer ayar da dokudur. Eğer bilgisayarınız yeteri kadar yüksek bir donanıma sahip değilse, bu ayarı düşürebilirsiniz.

PUBG Bulanık Görüntü Sorunu

Belirttiğimiz ayarlamaları kendi bilgisayarınızın donanım seviyesine göre ayarlamanız, hem Pubg lite pikselleşme sorunundan sizleri kurtaracak hem de daha iyi FPS sonuçları almanızı sağlayacaktır. Eğer kendi bilgisayarınızın donanım seviyesi hakkında en ufak bir bilgiye sahip değilseniz aşağıda sıraladığımız adımları takip edebilirsiniz.

  • Başlat bölümünde yer alan arama kısmında “Ayarlar” yazın ve aratın.
  • Açılan sayfadan “Sistem” seçeneğine tıklayın.

Bu sayede bilgisayarınızın donanımı hakkında dilediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “Pubg Project Thai Ne Zaman Çıkacak?” adlı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir