1. Anasayfa
 2. Oyun

Pubg Lite Bölgeniz İçin Uygun Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Pubg Oyuncularının en fazla şikayet ettiği konulardan biri de pubg lite bölgeniz için uygun değil sorunudur? Peki pubg lite bölgeniz için uygun değil sorunu nasıl çözülür?

Pubg Lite Bölgeniz İçin Uygun Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Pubg lite, PUBG oyununun tamamen ücretsiz olarak sunulan bir versiyonudur. Bu sayede PUBG oyununu ücretsiz bir şekilde deneyimleyebilirsiniz. Ancak son zamanlarda oyuncuların yaşadığı pubg lite bölgeniz için uygun değil problemi ortaya çıktı. Bununla beraber oyuncular oyunu oynarken çeşitli sorunlar yaşadı. Peki pubg lite bölgeniz için uygun değil hatası çözümü nasıl?

Pubg lite bölgeniz için uygun değil hatası çözümü

Pubg lite hataları arasında oyuncuların en çok canını sıkan bu hatanın aslında birden fazla çözüm yöntemi bulunmaktadır. Sizler için sıralayacağımız bu çözüm yöntemleri arasından kendinize en uygun olanı seçip uygulamaya hemen başlayabilirsiniz. Dilerseniz artık çözüm yöntemlerimize geçelim.

1) VPN Kullanın

Pubg lite bölgeniz için uygun değil hatasının en çok tercih edilen çözüm yöntemi vpn kullanmaktır. Bunun için herhangi bir vpn uygulaması kullanabilirsiniz. Vpn aktifleştiğinde ise dilediğiniz sunucuya giriş yapabilir ve dilediğiniz kadar oyunda kalabilirsiniz.

Ancak bizim bu makalemizde sizlere önereceğimiz vpn programı PIA olacaktır. Dilerseniz PIA vpn uygulamasını nasıl kullanabileğinizi sırası ile anlatalım.

 • İlk olarak PIA VPN programını bilgisayarınıza kurun.
 • Ardından “VPN başlat” düğmesine tıklayın.
 • Bilgisayarınız üzerinden Pubg Lite’a girin ve hatanın giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Eğer VPN kullanmanıza rağmen hala aynı hatayı alıyorsanız, bir diğer çözüm adımına geçiş yapabilirsiniz. Ancak diğer adımlara geçmeden önce VPN bağlantınızı kesebilir ve başka bir sunucuya bağlanıp tekrar oyuna girmeyi deneyebilirsiniz.

2) Saat Diliminizi Doğru Optimize Edin

Pubg lite oyununda karşınıza çıkan bu sorunu çözmenin bir diğer yolu saati dilimini optimize etmektir. Bilgisayarınızdaki saat dilimini optimize etmek için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayabilirsiniz.

 • Klavyeniz üzerinde yer alan windows tuşuna tıklayın.
 • Arama bölümüne “Konum gizlilik ayarları” yazın ve ilk seçeneğe tıklayın.
 • Bilgisayarınızın konumunun açık olduğundan ve uygulamalara izin verildiğinden emin olun.
pubg lite sorunlar çözümleri

Yani ayarlarınızı yukarıdaki görselde belirttiğimiz gibi olmalıdır. Şimdi ise tarih ve saat ayarlamalarını nasıl yapacağınızı kısaca anlatalım.

 • Klavyenizdeki windows tuşuna tekrar basın.
 • Arama kısmına “Tarih ve saati değiştirin” yazın ve aratın.
 • Karşınıza çıkan ilk seçeneğe tıklayın ve açın.
 • Ardından ayarlamalarınızı aşağıdaki görüntüdeki gibi yapın.
pubg lite bölgeniz için uygun değil sorunu
 • Otomatik olarak ayarlanan saat diliminin doğru olup olmadığını kontrol edin.
 • Pubg lite oyununu tekrar açın ve hatanın giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Bu sayede pubg lite bölgeniz için uyumlu değil sorununu çözebilirsiniz. Sonuç olarak kısaca özetlemek gerekirse, pubg lite’ın bu hatasında VPN kullanmak en etkili yöntemdir. Ancak sorunun temel kaynağı bulunduğunuz bölgedeki tarih ve saat ayarlarının doğru olarak optimize edilmemiş olması olabilir.

Evet, bu makalemizin de sonuna gelmiş bulunmaktayız. Dilerseniz Exxen, Neflix ve BlueTV gibi platformları tamamen ücretsiz olarak izleyebileceğiniz Dizipal güncel adresi nedir adlı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir