PUBG Eşleştirme Sorunu Nasıl Çözülür?

PUBG Eşleştirme Sorunu

Oyunun çıkmasının üzerinden epeyce zaman geçmesine rağmen günümüzde bile PUBG eşleştirme sorunu uzun sürüyor hatası alan birçok oyuncu mevcut. Bu durum genelde emulator üzerinde oynayan kullanıcılar tarafında yaşanmaktadır. Eğer ki emulator değil de telefon üzerinden ya da orijinal PUBG oyununda bu sorunu yaşıyor iseniz muhtemel sorununuz yüksek internet gecikmesine sahip olmanızdan kaynaklı olabilir. Daha düşük ping ile oynamak için farklı internet kaynakları deneyebilirsiniz. Olası sorun bu olmayabilir ama muhtemel sorun budur. PUBG emülatör eşleşme sorunu yaşıyorsanız eğer gelin sizlere de onun çözümünden bahsedelim.

PUBG Eşleştirme Sorunu Çözümü

PUBG Mobile maç bulmuyor hatası ve PUBG eşleştirme sorunu alan emulator kullanıcıları bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izlemesi yeterli olacaktır. Bu adımlar ile muhtemel olarak sorun çözülecektir.

  • PUBG şirketinin PUBG için en optimize şekilde ayarladığı Tencent Gaming Buddy kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. Diğer emulatorlere göre daha optimize bir şekilde çalıştığından hızlı bir şekilde oyuna bağlanabilirsiniz.
  • Emulator oyuncuları sadece emulatorden giren kişiler ile oynadığından oyuncu eşleşmesi sıkıntı olabiliyor. Bunun için sorunun belki de sizden kaynaklanmadığını düşünebilirsiniz.
  • Sunucu kaynaklı sorunlar yaşanabilmekte olup başka bir zaman da tekrar aynı sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edebilirsiniz.
  • İnternet kaynaklı problem yaşıyor olma ihtimaliniz de bulunmaktadır. Oyuncular arasında ping sorunu olmaması adına yaklaşık olarak aynı internet gecikmesine sahip kişileri eşleştiren oyun size uygun rakip bulamayabilir. Bunun için daha hızlı bir internet bağlantısını deneyebilirsiniz.
  • Bu adımların ardından sorunun giderilmediğini düşünüyorsanız eğer emulatoru silip tekrardan kurarak bu adımları tekrar gözden geçirebilirsiniz. Yine çözülmediği takdirde PUBG destek hattına mail atarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

PUBG de eşleşme nasıl kapatılır?

Eğer ki bu hatayı Steam üzerinde yaşıyorsanız, oyunun sistem dosyalarını doğrulamayı tercih edebilirsiniz. Günden güne oyuncu kitlesinden kayıp veren PUBG yeterli oyuncu olamamasından kaynaklı oyuna botları entegre etmişken böyle durumlar ile karşılaşmanın olağan bir durum olduğunu da bilmek gerekir. Günün aktif saatlerinde bu oyunu oynuyor olmanız eşleşmenin daha hızlı olduğunu gösterecektir. Öğlen saatleri ile akşama doğru saatleri denemenizi tavsiye ederiz. Bu içeriğimizde PUBG eşleştirme sorunu hatasına değindik, benzer bir içeriğimiz olan “PUBG Mouse Kasma Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Mobil sürümden çık