1. Anasayfa
  2. PUBG

Pubg Download OBB Service is Running Ne Demek⭐ Nasıl Çözülür?

Pubg Download OBB Service is Running Ne Demek⭐ Nasıl Çözülür?
Pubg Download OBB Service is Running Ne Demek

Pubg download obb service is running ne demek konusuna bu içeriğimizde değineceğiz. Dünyaca popüler olarak oynanan PUBG, zaman zaman gerek güncellemeler olsun, gerekse oyun içi hatalar olsun çeşitli sorunlar çıkarabiliyor. Bu sorunlardan biri de pubg download obb service is running hatası. Pubg download obb service is running ne demek ve nasıl çözülür ile ilgili bilgileri bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Özellikle de PUBG oyuncularının canını sıkan Pubg download obb service is running hatası, genel manada android cihazların yapmış olduğu güncellemeler nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra yapılan hatalı güncellemeler de bu ve bu tarz hataların ortaya çıkış nedeni olarak nitelendirilebilir. Ancak bu tarz hataların oldukça kolay ve çeşitli çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Gelin sizlerle birlikte bu çözüm yöntemlerine bir göz atalım. 😎

Download OBB Service ne demek?

Pubg download obb service is running hatasının çözümüne geçmeden önce ilk olarak bu hatanın ne olduğunu ve neyden kaynaklandığını incelememiz gerekir. Aksi taktirde sadece hatanın çözümüne odaklanırsanız, hata tekrar karşınıza çıktığında aynı yolları denemek işinize yaramayabilir ya da benzer hatalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle ilk olarak “Pubg download obb service is running ne demek” sorusunun yanıtını verelim.

Bu hatanın ortaya çıkış temeli, oyunun kendisini güncellediği esnada internet kesintisi yaşaması ve güncellemenin yarıda kalmasıdır. Bu tarz durumlarda internet yeniden bağlansa da güncelleme kendisini ilerletemez ve çeşitli hatalara neden olur. Oyun içi güncellemelerin sistemsel olarak durdurulması oyunu oynamanıza ve açmanıza da engel olabilir. Bu nedenle özellikle güncellemeler sırasında interneti sıkı bir şekilde takip etmek, kesintiye uğramasını engellemek gerekir. Peki Pubg download obb service is running ne demek?

Ana hatamız olan Pubg download obb service is running sorununa gelecek olursak, bu hata OBB servisinin yarıda kaldığını ya da indirilmeye devam ettiğini bizlere anlatıyor. Ancak indirme sırasında herhangi bir sorun oluşması durumunda, oyun indirme işleminde takılı kalmış olabilir. Bu nedenle de sürekli olarak “Pubg download obb service is running ne demek” hatasını almanız mümkün. Yani bekleyerek bu hatanın çözülemeyeceğini anlamış olmanız gerekir. Peki bu hatayı nasıl çözebiliriz? ⭐

Pubg Download OBB Service is Running Ne Demek
Pubg Download OBB Service is Running

Pubg Download OBB Service is Running Nasıl Çözülür?

Oyun içi indirme işlemleri sırasında genellikle arka planda inen dosyaları göremeyiz. Bu nedenle de müdahale de edemeyiz. Bunun yanı sıra güncellemelerin ve indirilen dosyaların ne zaman biteceği ya da ne kadar zaman alacağı hakkında da net bir bilgiye ulaşamayız. Eğer siz de uzun bir süre boyunca bu hata ile karşılaşırsanız yüksek ihtimaller doğrultusunda OBB servisi indirme sırasında takılı kalmıştır.

Peki birçok oyuncunun canını büyük ölçüde sıkan ve oyunu oynatılamaz hale getiren Pubg download obb service is running ne demek hatası nasıl çözülür? Aslında bu tip hataların birden fazla çözüm yöntemi bulunmaktadır. Bunların başında ön belleği temizlemek gelir. Bunun yanı sıra ön belleği temizlemek sadece bu hatada değil, Pubg oyununda çıkan diğer hataların giderilmesi için de etkilidir. Örnek vermemiz gerekirse oyuncuların sık sık karşılaştığı hatalardan biri olan “Downloading Resources” sorunu için de bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Pubg Download OBB Service is Running Hata Çözümü

Pubg her ne kadar Global çapta başarılı bir oyun olsa da kendi içerisinde gözden kaçırdığı bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. İşte bunlardan biri de Pubg download obb service is running ne demek hatası. Bu bölümde sizlere bu hatadan nasıl kurtulabileceğinizi adım adım anlatacağız. Ancak ilk olarak birçok oyuncunun başvurduğu VPN ile giriş çözüm yolundan bahsedelim. Bu yöntem her ne kadar kalıcı bir etki bırakmasa da tek sefere mahsus işe oldukça yarıyor. Ancak bizim sizlere önerdiğimiz ve göstereceğimiz yöntemler kalıcı olmakla birlikte etkisini de hemen göstermekte.

Pubg download obb service is running ne demek hatası için kalıcı bir çözüm yöntemi arıyorsanız ilk olarak telefonunuzu (android ya da ios) herhangi bir pc’ye bağlamanız gerekir. Ardından aşağıda sıraladığımız adımları doğru bir şekilde uygulayın.

  • Oyunu arka plan da dahil olmak üzere kapatın.
  • Bilgisayar üzerinden “Bu Bilgisayar > Cihazınızın Depolama Alanı” seçeneklerini takip edin.
  • Cihazınızın depolama klasörü içerisinde yer alan “OBB” dosyasını açın ve buradan “com.tencent.ig” dosyasını açın.
  • Ardından “PUBGMOBILE.apk” dosyasını tamamen kaldırın (silin) ve telefonunuz üzerinden oyunu açıp kapatın.
  • Bu sefer “main.9630.com.tencent.ig.obb.tmp” adlı dosyayı tamamen kaldırın.
  • Klasörler arası geri giderek “.backups” dosyasını bulun ve açın.
  • Bu dosya içerisinde yer alan “main.9630.com.tencent.ig.obb” dosyasını OBB klasörünün içerisine kopyalayın.

Bu sayede Pubg download obb service is running ne demek hatasından kalıcı olarak kurtulmuş olursunuz. Bunun yanı sıra benzer hatalar ile karşılaşma riskinizi de en aza indirmiş olursunuz. Ancak hata tekrar çıkıyor ve giderilmediyse yapmanız gereken tek şey oyunun eski sürümlerinden indirmek olacaktır. Her ne kadar güncel sürümlerde oynamak isteseniz de oyunu tekrar oynayabilmek için bu çözüm yoluna başvurmanız sizin için en iyisi olacaktır. Aşağıda bu hatayı alan oyuncuların sıklıkla sorduğu ve cevabını alamadığı sorulara yer verilmiştir. Dilerseniz bu sorulara da göz atabilirsiniz.

PUBG OBB dosyası nasıl indirilir?

Pubg OBB dosyaları, oyunun APK dosyası içerisinde yer almaktadır. Oyunu APK şeklinde indirdikten sonra içerisinde yer alan OBB dosyasını kopyalayabilir ve kendi cihazınıza yapıştırabilirsiniz. Bu sayede OBB dosyanızı oluşturmuş ve oyunu oynanabilir kılmış olursunuz.

Download OBB Service Türkçesi ne demek?

Download OBB Service hatası genellikle PUBG’de ortaya çıkan ve güncelleme sırasında görüntülenen bir hatadır. Bu hatayı türkçe olarak telafuz etmek gerekirse OBB servisi indiriliyor anlamına gelir. Hatanın sürekli olarak kendisini tekrar etmesi güncellemelerin takılmış olma ihtimalini arttırır.

PUBG downloading Resources ne demek?

PUBG indirildikten sonra oyunu açmaya çalıştığınızda PUBG downloading resources hatası ile muhtemelen karşılaşırsınız. Bu hatanın ana sebebi cihazınızın PUBG’ye depolama izni vermemesidir. Bu da oyunu oynamanıza engel olan bir durumdur. Hatanın çözümü için cihazınızın “Ayarlar” bölümünden gerekli izinleri vermelisiniz.

Pubg download obb service is running ne demek konusuna bu içeriğimizde değindik. Eğer siz de bu tarz hata ve çözümler hakkında bilgi almak istiyorsanız, sitemizi aktif olarak takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra içeriğimizle benzer bir makalemiz olan “PUBG Evo Seviyesi Nasıl Yükseltilir” adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir