1. Anasayfa
 2. Para Kazanma
Trendlerdeki Yazı

Makale Yazarak Para Kazanma İçin En İyi 10 Site

Makale Yazarak Para Kazanma İçin En İyi 10 Site
makale yazarak para kazan

Herkes tarafından bilinmeyen ama iyi getirleri olan freelancer iş bölümlerinden bir tanesi de makale yazarak para kazanma yöntemidir. Üstelik yapmanız gereken işlemler de çok basit. Bunun için sadece bir freelancer platformuna kayıt olmanız yeterli olacaktır. Ben de makale yazarak para kazanıyorum. Elde ettiğim deneyimleri, tecrübeleri ve bu işten ne kadar kazandığımı bu makalede sizlere göstereceğim. Ayrıca makale yazarak para kazanma için bir bilgisayara da ihtiyacınız yok. Telefonunuz üzerinden de gelir elde edebilirsiniz.

Son dönemlerde frelancerlar tarafından daha çok tercih edilen ek gelir yöntemlerinden bir tanesi de yazı yazarak para kazanma. Diğer frelancer işlerine kıyasla daha basit olan bu iş bölümü sayesinde ek gelirler elde edebilirsiniz. Günde sadece 1-2 saatinizi harcayarak, geçiminizi bile sürdürebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapabiliriz? Sizlere birazdan sırası ile göstereceğim freelancer platformlarına üye olarak bugün para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak için ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da telefondur. Bu sayede makalelerinizi yazabilirsiniz. Peki makale yazarak ne kadar para kazanabilirim sorusunun cevabı nedir?

makale yazarak para kazanma

Makale Yazarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Eğer makale yazarak iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız, çalışma sürenizi ve hızınızı arttırmanız gerekir. Yani ne kadar para kazanabileceğiniz tamamen sizinle ilgilidir. Mesela günde 1-2 saat çalışan bir kişi ayda 500-1000₺ arasında gelir elde edebilir. Bu durum klavye hızınıza da bağlı olarak değişim gösterir. Ne kadar hızlı klavye kullanıyorsanız, o kadar fazla para kazanırsınız.

Makale yazacağım peki nasıl para kazanacağım sorusunda gelirsek, makalelerinizi yayımlayabileceğiniz ve satabileceğiniz bazı siteler bulunmaktadır. Şimdi şöyle düşünebilirsiniz; benden daha iyi yazarlar varken neden benim makalelerim satılsın? Aslında bu tamamen yanlış bir düşünce. Çünkü günümüzde sitesine makale ekleyen binlerce site var ve birçoğu makale satın alarak işlemlerini gerçekleştiriyor. Bu nedenle de makale konunuzu, başlığınızı ve içeriğinizi iyi bir şekilde yaparsanız, emin olun ki siz de para kazanacaksınız.

Şimdi ise hepinizin merak ettiği o sorunun cevabına gelelim. Ben makale yazarak ne kadar kazanıyorum. Açıkçası bu konuda sizlere dürüst olacağım ve verilerimi direkt olarak paylaşacağım. Bu sayede sizde cesaret edip bu işe başlayabilirsiniz.

makale yazarak para kazanmak

Yukarıdaki görsel benim yaklaşık olarak 1-2 ayda sadece makale yazarak ne kadar para kazandığımı gösteriyor. Tabii ki siz daha fazla vakit ayırırsanız, daha fazla para kazanabilirsiniz. Dilerseniz şimdi sizlere hangi siteden para kazandığımı ve sizlere önerdiğim sitelere geçelim.

Makale Yazarak Para Kazanabileceğiniz Siteler

 • İyimakale.com
 • Makalehizmeti.com
 • R10.net
 • Yazkazan.net
 • İçerik.net
 • Makaleyaz.net
 • Wmaraci.com
 • Sadeceon.com
 • Bionluk.com
 • Freelancer.com

Eğer makale yazarak para kazanmaya karar verdiyseniz artık başlayabiliriz. Yukarıda sıraladığımız siteler üzerinden herhangi birine kayıt olabilirsiniz. Ancak kayıt olmadan önce sizlere en uygun siteyi bulmak ve benim de üzerinden para kazandığım siteyi görmek için okumaya devam edin. O zaman makale yazarak para kazanma sitelerimize sırası ile göz atalım.

İyimakale.com

Benim de sürekli olarak kullandığım makale yazarak para kazanma sitelerinden biri iyimakale.com’dur. Bu site hem güvenliği hem de tasarımı açısından sizlere kolaylık sağlar. İyimakale üzerinden para kazanmak için ilk olarak siteye freelancer üyeliği açmanız gerekir. Tabii bunun için bir miktar para gerekli. Ancak verdiğiniz paranın 2-3 katını sadece o gün içerisinde rahatlıkla kazanabilirsiniz.

Site üzerinde kendinize ait bir freelancer üyeliği açtığınızda karşınıza iki farklı seçenek sunulur. Dilerseniz makalelerinizi yazabilir ve vitrinde satılmasını beklyebilir ya da sipariş açan müşterilerin ilanlarına başvurabilirsiniz. Açıkçası ben bu iki seçeneği de yapıyorum. Bu sayede daha fazla para kazanıyorum. Böylece ne zaman çalışmam gerektiğini kendim seçiyorum.

Sitede kazanadığınız paranın bir miktarı komisyon olarak kesiliyor. Bu da ortalama 100 kelime başına 1.5₺ kadar para kazanacağınız anlamına geliyor. Her ne kadar iç açıcı bir miktar olmasa da sitenin güvenliği ve ödemelerini her hafta banka hesabınıza yatırılması bu eksikliği kapatıyor. Siteye elinizde olan makaleleri ekleyip satılmasını bekleyebilirsiniz. Makale konunuz ne kadar ilgi çekici olursa, o kadar hızlı satılacaktır. Bununla beraber ben bu ücrete çalışmam derseniz, kendinize uygun bir ilan açabilirsiniz. ilanınızın başlık, açıklama ve fotoğraf bölümlerini güzel bir şekilde ayarlamanız durumunda müşteri çekebilirsiniz.

Ayrıca alıcılar için de farklı özellikler bulunmakta. Örneğin her bir makalenin ayrı ayrı intihal raporlarını görebiliyorsunuz. Siparişini verdiğiniz veya satın aldığınız bir makaleyi beğenmezseniz geri iade edebiliyorsunuz. Bu nedenle de içerik yazarlarının ilk olarak bir makalenin nasıl yazılacağı hakkında bilgi edinmesi gerekir.

Makalehizmeti.com

Makalehizmeti, seviye sistemine dayanan bir platformdur. Platforma giriş yapmak için yine freelancer üyelüği satın almanız gerekir. Ayrıca platformda kendi makalelerinizi yazıp yayımlayabileceğiniz bir alan bulunmamaktadır. Yazacağınız içerikler sizlere verilir. Yazdığınız her makale sonucunda hem para kazanırsınız hem de seviye atlarsınız. Seviye atladıkça ise 100 kelime başına kazandığınız ücret katlanmaya başlar. Bu sayede makale yazarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca platform 2014’yılından bu yana makale hizmeti veriyor. İsenilen makalelere uygun bir içerik görmek isterseniz, sitenin örnek makaleler sayfasını inceleyebilirsiniz.

R10.net

Kendi işinizin patronu olabileceğiniz bir platform olan r10.net forum üzerinden makale yazarak para kazanabilirsiniz. Hatta makalelerinizin fiyatını ve içeriğini de kendiniz belirleyebilirisiniz. Dilerseniz ilanlara teklif verebilir, dilerseniz de kendi ilanınızı oluşturabilirsiniz. Ancak şunu söylemekte fayda var. R10.net üzerinde makale hizmeti veren birçok şirket var. Bu sebeple de müşterilerinizi kendinize çekmekte zorlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, düşük maliyetli makaleler yazamaktır. Ayrıca müşterilerinizden ticaret puanı ve ilanınız için olumlu yorum talep edebilirsiniz.

Yazkazan.net

En çok tercih edilen makale yazarak para kazanma sitelerinden bir tanesi de yazkazan.net. Yazkazan.net üzerinden makale yazarak para kazanabilirsiniz. Ancak kazandığınız paraları çekmek için 200₺ ücreti geçmiş olmanız gerekir. Aynı zamanda kazandığınız paralar her ayın 15’inde banka hesabınıza yatırılır.

İçerik.net

İçerik.net üzerinden makale yazarak para kazanma için hazır makale içerikleri oluşturmanız gerekir. Bunun yanı sıra müşteriler direkt olarak sizi tercih edebilir. Puan durumunuzu kontrol edebilir ve buna göre sipariş verebilir. Ayrıca 100 kelime başına kazanacağınız fiyatı da kendiniz belirleyebilirsiniz. Tabii önceliğiniz belirli bir müşteri sayısına ulaşmak ve olumlu yorumlar almaktır.

Makaleyaz.net

Makale yazarak para kazanma sitelerinden biri de makaleyaz.net. Bu siteye kayıt olmanızın ardından makalelerinizi vitrininize koyabilir veya siparişlere ilan vererek para kazanabilirsiniz. Ayrıca makaleyaz.net uzun yıllardır içerik hizmeti vermekte.

Wmaraci.com

Evet sırada wmaraci.com sitesi var. Bu site aynı r10.net gibi bir forum sitesi. Site üzerinde hiçbir ücret ödemeden kendinize bir hesap açabilir ve makalelerinizi satabileceğiniz ilanlar açabilirsiniz. İlan açarken görselliğe dikkat etmeniz ve müşterinize güven vermeniz çok önemlidir. Bu sayede müşteriler sizinle iletişim kurabilir ve makalelerini size yazdırabilir. Ayrıca müşterilerinizden ticaret puanı ve olumlu yorumlar alarak daha fazla müşteriye erişim sağlayabilirsiniz.

Sadeceon.com

Sadeceon.com, bir freelancer platformudur. Buraya bir miktar ücret karşılığında üye olabilir ve ilanlarınızı burada paylaşabilirsiniz. Bu sayede makale yazarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca bu site yoğun trafik alan bir platformdur. Bu nedenle makalelerinizi satmanız daha kolay hale gelecektir. Ayrıca daha önceden de dediğimiz gibi platformlara ilk başladığınızda amacınız para kazanmak değil müşteri çekmek olmalıdır. Gerekli miktarda müşteriyi çektiğinizde zaten para gelecektir.

Bionluk.com

Neredeyse tüm müşterilerin tercih ettiği ve yoğun siparişler alan platformlardan biri de bionluk.com’dur. Bu freelancer platformunda kendinize ait bir freelancer hesabı açabilir ve ilanlarınızı siteye ekleyerek hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Freelancer.com

Makale yazarak para kazanma konusunda kendini geliştirmiş bir frelancer platformlarından bir de freelancer.com adresidir. Platforma Türkçe olarak kayıt olduktan sonra dilerseniz içeriklerinizi satışa sunabilir veya ilanlara teklif verebilirsiniz.

Sonuç olarak makale yazarak para kazanabileceğiniz bir çok site bulunmakta. Eğer siz de ek gelir elde etmek istiyorsanız makale yazarak para kazanabilirsiniz. Peki siz hangi freelancer işlerinden para kazanıyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıda belirtebilirsiniz. Ayrıca “Stranger Things 4. sezon” hakkımızdaki yazımıza da göz atmayı unutmayın!

İlginizi Çekebilir