1. Anasayfa
 2. PUBG

Kore PUBG Nasıl İndirilir ✔️ Andorid ve İOS

Kore PUBG Nasıl İndirilir ✔️ Andorid ve İOS
Kore PUBG Nasıl İndirilir

PUBG dünyaca popülerleşen en büyük oyunlardan biri. Kore PUBG nasıl indirilir sorusu da oyunun her kıtada yer alması ile birlikte sıkça sorulmakta. Bildiğiniz üzere PUBG, bulunduğu her ülkeye göre oyuna çeşitli yenilikler ve özellikler getiriyor. Bu durum Kore’de farklı olduğu için birçok oyuncu PUBG Kore indirmek istiyor.

Pubg Kore versiyonu Google Play Store’de sadece Japonya ve Kore ülkelerinde karşımıza çıkıyor. Diğer ülkeler üzerinden oyunun bu versiyonunu indirmek için ise farklı taktiklere başvurmalısınız. Peki kore pubg mobile nasıl indirilir gelin hep birlikte inceleyelim.

Pubg Kore versiyonunu mu indirmek istiyorsunuz?

Kore PUBG Nasıl İndirilir hiçbir fikriniz yok mu?

Doğru İçeriktesiniz, çünkü burada sizlere PUBG kore versiyonunu hem android cihazlar hem de İOS cihazlar için nasıl güvenli ve hızlı bir şekilde indirebileceğinizi sizlere göstereceğiz.

Kore Pubg Mobile Nasıl İndirilir?

Kore pubg indirmek ile ilgili İOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar için farklı adımlar bulunmaktadır. Ancak her iki farklı yolun mantığı aynı şekildedir. Bahsettiğimiz gibi PUBG Kore, Google Play üzerinde sadece Kore ve Japonya ülkelerinde yer alır. Bunun dışında başka bir ülkeden bu uygulamayı görmek istiyorsanız, kendinizi o ülkede gösterecek çeşitli araçlar denemelisiniz. Örnek olarak VPN uygulamaları kullanabilir ya da cihazınızın ülke ayarlarını değiştirebilirsiniz. Tüm bunlar için uygulamanız gereken adımları sizlere burada gösterdik.

Kore PUBG Nasıl İndirilir (Android)

Pubg Kore versiyonunu indirmek, Andorid cihazlarda İOS’lara göre bir tık zahmetlidir. Çünkü hali hazırda başka bir uygulamayı indirmeniz ve onun üzerinden pubg kore versiyonunu indirmeniz gerekir. Bu işlemleri nasıl yapabileceğiniz adımlar halinde sizlere anlatalım.

 • TapTap uygulamasını android cihazınıza indirin ve APK kurulumunu gerçekleştirin.
 • Yükleme/kurulum işlemleri esnasında “bilinmeyen kaynaktan yükle” seçeneğini aktif hale getirin.
 • İndirilen uygulamayı açın ve arama sekmesi üzerinden “PUBG Mobile Korea” aratın.
 • Pubg Kore versiyonunu indirin.

Kore pubg nasıl indirilir android işlemleri kısaca bu şekilde sıralanabilir. Uygulama üzerinde Kore versiyonunu indirdikten hemen sonra oyun keyfinize bakabilirsiniz. Oyunu doğrudan APK indirme seçeneği de mevcut. Bu işleme yazımınızın ilerleyen kısımlarında değineceğiz.

Kore PUBG Nasıl İndirilir (İOS)

İOS cihazınıza Pubg Kore versiyonunu indirmek için, cihazın kendi ayarları üzerinden işlem yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için sıraladığımız adımları uygulayabilirsiniz.

 • Cihazınız üzerinden “App Store” Uygulamasını açın.
 • Hesap simgesine tıklayarak “hesabım” bölümüne gelin.
 • Sırası ile Ülke/Bölge> Ülkeyi/Bölgeyi Değiştir adımlarını takip edin ve ülkenizi Kore olarak değiştirin.
 • Ülkeyi değiştirdikten sonra sorulan sokak, şehir vb. bilgileri herhangi bir şekilde doldurun ve kaydedin.
 • Bu işlemlerin ardından başka ülkelere açık olmayan, sadece Kore için geçerli uygulamalara da erişim sağlayabilirsiniz.
 • App Store arama çubuğuna “PUBG Mobil Kore” yazın, aratın ve oyunu indirin.

Eğer pubg mobil kore yazdığınızda karşınıza herhangi bir seçenek çıkmıyorsa dil seçeneği de değişmiş olabilir. Ayarlar bölümünden dilinizi tekrar Türkçe olarak değiştirebilirsiniz.

APK Pubg Kore İndirme (OBS Dosyaları)

PUBG Kore çeşitli uygulamalar üzerinden indirilebildiği gibi doğrudan APK sürümü de indirilebilmektedir. Pubg Kore’nin 1.1 versiyonunun APK halinden indirmek ve oynamak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • İlk olarak buraya tıklayarak APK dosyalarının bulunduğu siteye gidin.
 • Ardından dosyaları cihazınıza indirerek kurulumu tamamlayın.

Sözünü ettiğimiz APK dosyasının boyutu yaklaşık olarak 1.5 GB kadar olduğundan dolayı sizlere önerimiz internet bağlantısının güçlü olduğu bir alanda bu işlemi gerçekleştirmenizdir. Ayrıca indirme işlemleri sırasında “bilinmeyen kaynaktan yükle” seçeneğini aktif hale getirmeniz, oyunu oynarken hata almamız için önemlidir.

🔗PUBG Eşleştirme Sorunu Nasıl Çözülür?🔗

APK dosyası zip halinde cihazınıza indikten sonra, içerisinde yer alan “com.pub.krmobile” adlı klasörü, cihazınızın OBB klasörüne taşımanız gerekir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • İndirilenler klasörüne gelin ve zip dosyasını açın. Eğer cihazınızda zip uygulaması yoksa, dosya açılamayacaktır. Bunun için önceden zip uygulamasını indirmeniz gerekir.
 • Zip dosyası içerisinde yer alan klasöre basılı tutun ve “kopyala” seçeneğine dokunun.
 • Dahili depolama sayfasına girin ve buradan Android > OBB seçeneklerini takip edin.
 • Kopyaladığınız klasörü buraya yapıştırın.

Bu sayede PUBG Kore versiyon uygulamalarınızın arasında belirecektir. Ayrıca tüm bu işlemleri telefon üzerinden yapmak size çok zor geliyorsa alternatif olarak telefonunuzu bilgisayara bağlayabilir ve aynı işlemleri tekrar edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir