1. Anasayfa
  2. Film ve Dizi

Godzilla 3 Ne Zaman Çıkacak? Godzilla 3 Gelecek Mi?

Godzilla 3 Ne Zaman Çıkacak? Godzilla 3 Gelecek Mi?
godzilla 3 ne zaman çıkacak

Birçok kişinin merakla beklediği godzilla 3 ne zaman çıkacak? Godzilla 3 Gelecek mi? Godizlla 3 Çıkacak Mı? Godzilla 3 Çıkış Tarihi Belli Oldu Mu? Sorularını bu makalemizde ayrıntılı bir şekilde yanıtladık. Konuya geçmeden önce Godzilla serisinin önceki filmlerinde neler olduğu hakkında biraz bilgi sahibi olmamız gerekiyor.

Godzilla serisi özellikle de son dönemlerde sinama tarihinin klasikleşmiş filmlerinden biri haline geldi. Filmde gördüğümüz dev canavarların kendilerine özel çeşitli güçleri bulunmakta. Binaları ve şehirleri ayağının altına alan bu canavarların da tabii ki kendilerine has bir hikayeleri de bulunmakta. Geçtiğimiz yıllarda yayına sürülen Godzilla II: Canavarlar Kralı üzerinden tam 3 yıl geçti. Peki Godzilla 3 ne zaman çıkacak?

godzilla 3 ne zaman
godzilla 3 çıkacak mı

Godzilla 3 Çıkacak Mı? 2. Filmde Neler Oldu?

2019 yılında yayınlanan Godzilla 2 Canavarlar kralı filminde, kong adlı canavarın mı yoksa Godzilla’nın mı kazandığı tartışmaları devam ediyor. Godzilla’nın bu filminde bildiğiniz üzere Godzilla karakteri sebepsiz bir yere insanlara saldırmaya başladığını görmüştük. Ancak olayın gerçekte böyle olmadığını filmin ilerleyen sahnelerinde öğrendik.

Bilim insanları Kong’u Holoworld’e doğru götürürken, Godzilla karakteri Kong’un hala dünyada olduğunu ve eski hücresinden çıkarıldığını öğrendi. Ardından Godzilla, Kong’un işini bitirmek için Antarktika’ya giden bir konvoya saldırır. Daha sonrasında ise bu iki karakter arasında nefes kesen bir tartışma yaşanır. Ancak Godzilla neredeyse Kong’u etkisiz hale getirecektir. Bunu gören insanlar ise Kong’u kurtarmak için gemileri güçlerini kestiler. Böylece Kong kurtarılmış oldu. Tabii ki bu son bir karşılaşma olmamıştı.

godzilla 3 ne zaman çıkacak
godzilla 3 ne zaman çıkacak

Godzilla saldırılarına istikrarla devam ederken, Godzilla yeraltı mağaralarında atalarından kalma bir balta buldu. Bu balta o kadar güçlüydü ki Godzilla’nın enerjisini kullanarak patlamalar yapabiliyordu. Bu canavarların 2. karşılaşmalarında Kong karakteri başta Godzilla’yı yeniyor. Ancak Godzilla tekrar ayağa kalktığında Kong’un içinden geçiyor. Asıl konumuza gelecek olursak bu kadar çok sevilen bir filmin yeni filmi yani Godzilla 3 ne zaman çıkacak?

Konu ile ilgili her ne kadar net ve resmi bir açıklama olmasa da Godzilla’nın yeni filmi 2023 ila 2024 yılları arasında çıkması bekleniyor. Godzilla 3. film ne zaman sorularının yanında, Godzilla 3 gelecek mi ve Godzilla 3 çıkış tarihi belli oldu mu tarzında sorular da var. Variety’ye göre Godzilla vs Kong’dan sonra yönetmen Adam Wingard yeni bir MonsterVerse filminin başına geçecek. Yapımcı, serideki yeni bir özelliği yönetmek için Legendary ile görüşüyor . Ancak hangi canavarın yapımın yıldızı olacağı açıklanmadı.

Ancak bir Screen Rant makalesine göre Godzilla 2: King of the Monsters’daki yarım kalmışlıklar, Godzilla 3’ün yolda olduğunu gösterebilir . Siteye göre, üçüncü bir MUTO (Godzilla ile ittifak kurabilen) ve Methuselah adlı bir yaratık gibi filmde bahsedilen bazı canavarlar henüz seride görünmedi.

Godzilla 3. Filmde Neler Olacak?

godzilla 3 çıkacak mı
godzilla 3 çıkış tarihi

Godzilla 3. filmde yüksek ihtimaller doğrultusunda yeni bir titanla bizleri karşılayacak. Yapılan birçok teoriye göre ise Godzilla’nın bu yeni filminde Destroy adlı canavar ile karşılaşacak. Bildiğiniz üzere bir önceki filmde Kong karakteri ile nefes kesen sahneler ile savaş vermişti. Bu filmde ise Destroy karakteri bekleniyor.

Godzilla: King of the Monsters’ın sonuna dayanarak, Godzilla vs. Kong’un MonsterVerse canavarlarının neredeyse tüm kataloğunu içereceği beklentisi vardı. Godzilla ve Kong’un destansı buluşması sadece bu iki büyük Titan’ı içerdiğinden, bu işaretin çok dışındaydı.

Kong’un Hollow Earth’e yaptığı yolculuk, birkaç farklı yaratığın bakışlarını içeriyordu. Ancak resmi olarak Titanlar olarak sınıflandırılmıyorlar. Bu Hollow Earth canavarlarının ve Ghidorah’ın kafalarından birinin dışında, Godzilla vs. Kong , odağı iki ana Titan’da tutmak için yaratık sayısını azalttı. Gojira’nın Canavarların Kralı olarak ünvanı, Kong’un peşinden giderken hepsini uzak tutmasına izin verdiğinden, franchise bu şaşırtıcı dönüş için bir açıklama bile yaptı.

Godzilla 3 Titanları Kimlerdir?

  • Godzilla
  • Mothra
  • Rodan
  • King Ghidorah
  • MUTO 1, 2, 3
  • Behemoth
  • Scylla
  • Methuselah
  • King Kong

Ayrıca stranger things yeni sezon hakkında yazdığımız makaleyi de okumak isterseniz, ilgili bağlantıya gidebilirsiniz.

godzilla 3 ne zaman çıkacak
godzilla 3 ne zaman yayınlanacak

Godzilla 3 Ne Zaman?

Variety’ye göre Godzilla vs Kong‘dan sonra yönetmen Adam Wingard yeni bir MonsterVerse filminin başına geçecek. Yapımcı, serideki yeni bir özelliği yönetmek için Legendary ile görüşüyor. Ancak hangi canavarın yapımın yıldızı olacağı açıklanmadı.

Godzilla 3 Gelecek Mi?

Konu ile ilgili her ne kadar net ve resmi bir açıklama olmasa da Godzilla’nın yeni filmi 2023 ila 2024 yılları arasında çıkması bekleniyor.

Godzilla 3 Ne Zaman Yayınlanacak?

Godzilla 3 filminin ne zaman çıkacağı konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak yeni filmin çıkacağı hakkında çeşitli görüşler bulunuyor.

İlginizi Çekebilir