1. Anasayfa
  2. Film ve Dizi
Trendlerdeki Yazı

En İyi Kore Dizileri! 2022’de En Çok İzlenen 10 Kore Dizisi

En İyi Kore Dizileri! 2022’de En Çok İzlenen 10 Kore Dizisi
en iyi kore dizileri

En iyi kore dizileri konusuna değineceğimiz bu bölümde en çok izlenen kore dizileri hakkında konuşacağız. Ayrıca 2022 en iyi kore dizileri hakkında da bilgi vereceğiz. Makalemizde en başta Netfilix Kore dizileri olmak üzere birçok ücretsiz platformda izleyebileceğiniz kore dizileri bulunmaktadır. Sıralayacağımız bu diziler; komedi, aksiyon, gerilim, dram ve romantik türlerinde sıralanabilmektedir. Sizde hangi kore dizisini izleyeceğiniz konusunda kararsızsanız, 10 filmi sıraladığımız bu listeye bakabilirsiniz.

En İyi Kore Dizileri Nelerdir?

En iyi kore dizileri listemizde sizler için İMDB puanı en yüksek Kore dizilerini tercih ettik. Bu sayede en iyi kore dizileri ve en çok izlenen kore dizileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Peki nedir bu en iyi kore dizileri?

1. All of Us Are Dead

en iyi kore dizileri

All of Us Are Dead, 2022 yapımı zombi temalı bir Kore dizisidir. Bir öğretmen, sürekli zorbalığa uğrayan oğlunun hayatını değiştirmek ister. Ancak işler planlandığı gibi gitmez ve yanlışlıkla ölümcül bir zombi virüsü ortaya çıkarır. Okulda başlayan salgın tüm ülkeyi etkisi altına almaya başlamıştır. Bu salgın arasından sağ kurtulan bir grup genç ise ailelerini bulmayı ve kapana kısıldıkları okuldan kurtulmayı planlamaktadır. Ancak karşılarına çıkan engeller onların acılarını daha fazla arttır.

Tür:Gerilim- Korku
IMDB:7.6
Gösterim Tarihi:2022

2. The Silent Sea

en iyi kore dizileri

En iyi kore dizisi listemizin 2. sırasında The Silent Sea var. Netfilx’in orijinal Kore dizilerinden biri olan The Silent Sea, oldukça gizemli bir senaryoya sahiptir. The Silent Sea, aya bazı araştırmaları yapmak için giden insanları anlatıyor. Yakın bir zamanda geçen bu dizi, dünyanın yok olmaya yaklaştığını işaret ediyor. Bu nedenle de bilim insanlarına kutsal bir görev veriliyor. Ayrıca verilen bu görevlerin tehlikeli olmasının yanı sıra bilinmeyen olaylarla karşılaşılabiliyor.

Tür:Gerilim
IMDB:6.9
Gösterim Tarihi:2021

3. Squid Game

en iyi kore dizileri

Eylül ayında vizyona giren Kore dizisi Squid Game, ilk iki haftasında 22 ülkede ilk ona girerek Netflix’te tarihe geçti. Milyonlarca seyirci, kendi hayatlarını bahse girerek bir milyoner ödülü kazanmak için oynana bu filmi izledi.

Açlık Oyunları ve Testere havasında geçen olay örgüsü, çocuk oyunlarından oluşan bir oyuna katılmaya karar veren 456 kişiyi borçlu duruma getiriyor. Dizide tüm testleri kazanan kişi ödülü alır. Ancak oyunlardan birindeki herhangi bir başarısızlık, katılımcının derhal ölümüne yol açar. Şiddetin ortasında dizi, sembolizm ve çarpıklıklarla dolu sahnelerde toplumun bir yansımasını getiriyor.

Tür:Gerilim – Bilimkurgu
IMDB:8.3
Gösterim Tarihi:2021

4. Itaewon Class

en iyi kore dizileri

Bu 16 bölümlük drama, Güney Kore TV’deki en büyük izleyici fenomenlerinden biri ve tarihte türün en çok izlenen 7 yapımı arasında yer alıyor. Dizideki kahramanımız, serbest bırakıldıktan 7 yıl sonra ve rahmetli babasının ayak izlerini takip etmeye çalışan eski bir mahkumdur. Bu nedenle Seul’ün Itaewon semtinde DanBam barını açar. Ancak bu süreçte karşılaşılan sorunlar ve duygusal anlar kahramanımızı çeşitli olaylara götürüyor. Itaewon Class, özellikle de duygusal sahneleri ve bu sahnelerdeki başarısı ile öne çıkıyor.

Tür:Dram
IMDB:8.2
Gösterim Tarihi:2020

5. Pousando No Amor

Pousando No Amor

Pousando No Amor, yamaç paraşütü kazası geçirdikten sonra Güney Kore ile Kuzey Kore arasındaki askerden arındırılmış bölgeye düşen bir iş kadınının hikayesini anlatıyor. Yoon Se-ri, onu ülkesine geri götürmek için bir plan bulmaya çalışacak olan Kuzey Kore ordusu Ri Jeong-hyuk tarafından kurtarılacak. Ancak, yakınlaştıkça, ikisi yaşadıkları ülkeler arasındaki sınırlamalara ve farklılıklara rağmen birbirlerine aşık olacaklardır.

Tür:Romantik
IMDB:8.1
Gösterim Tarihi:2019

6. Boys over Flowers

en iyi kore dizileri

Lisede romantizm ve gerilim konusunu anlatan bu yapımda lise draması sınır tanımıyor! Bir Japon dramasından uyarlanan Boys Over Flowers, özel bir okulda okumak için burs alan fakir bir aileden bir kız olan Geum Jan-Di’nin hikayesini anlatıyor. Okuldaki en popüler erkekler F4 adlı bir gruptur. Grubun lideri Koo Jun-Pyo, Geum Jan-Di’ye çok kaba davranmaya başlar, ancak daha sonra ona aşık olur. Ne yazık ki Geum Dan-Ji’nin bir başkasına karşı hisleri vardır.

Tür:Romantik
IMDB:8.0
Gösterim Tarihi:2009

7. Kingdom

en iyi kore dizileri

Sense8 serisini takip eden herkes , yakında bu dizinin oyuncuları arasında Bae Doona’yı tanıyacaktır. Amerikan dizisindeki Sun’ın tercümanı, Güney Kore korku yapımının ana karakterlerinden birine hayat veriyor.

Kingdom , Joseon Hanedanlığı döneminde (1392-1897) geçiyor ve Veliaht Prens Joo Ji-Hoon’un hikayesini izliyor . Ülkesine yayılmış gizemli bir veba hakkında daha fazla bilgi edinmek için gönderildiğinde, çok geçmeden bu görevin intihara meyilli olduğunu keşfedecek.

Tarihi unsurları aksiyon ve zombilerle harmanlayan dizi, korkunç ve rahatsız edici sahnelerde ölülerin hayata döndüğünü gösteriyor.

Tür:Korku – Gerilim
IMDB:8.4
Gösterim tarihi:2019

8. Abyss

en iyi kore dizileri

Go Se Yun, profesyonel yeteneğiyle olduğu kadar güzelliğiyle de tanınan bir organizatördür. Cha Min bir kozmetik şirketinin varisi ve Kore güzellik standartlarına göre tam olarak yakışıklı değil.

Bu dizinin konusu, ikisinin ölümü ve diriltilmesinden sonra ortaya çıkıyor. Sihirli bir top aracılığıyla, ikisi farklı bedenlerde hayata geri döner. Cha Min şimdi son derece yakışıklı bir adamken, Go Se Yun eskisinden çok daha utangaç bir genç kadın.

Birlikte, ölümlerinin ardındaki gizemi ve suçluyu ortaya çıkarmak için aynı hukuk firmasında çalışacaklar.

Tür:Romatik – Dram
IMDB:2019
Gösterim Tarihi:7.2

9. My First First Love

en iyi kore dizileri

Netflix’teki yeni dizilerden biri olan bu drama, farklı nedenlerle birlikte yaşamaya başlayan beş arkadaşın hikayesini takip ediyor.

Eğlenceli maceralarda arkadaşlıklar keşfedecek, aşk yaşayacak ve özdeşleşmemenin imkansız olduğu gerçek hayat durumlarını deneyimleyecekler.

Şu ana kadar sadece iki sezonu olmasına rağmen, dizi şimdiden sözde cliffhangers ile tanınır hale geldi, izleyenleri bir sonraki bölümleri sabırsızlıkla bekleten büyük sonuçlara sahip sahneler.

Tür:Romantik – Komedi
IMDB:7.6
Gösterim Tarihi:2019

10. It’s Okay to Not Be Okay

en iyi kore dizileri

En iyi kore dizileri listemizin son sırasında bulunan bu dizi, oldukça gizemli bir geçmişe sahip olan sağlık görevlisini konu ediniyor. Bu sağlık görevlisi, günün birinde kişilik bozukluluğunu ele alarak kitap yazan bir çocuk yazarı ile karşılaşıyor.

Tür:Dram
IMDB:8.7
Gösterim Tarihi:2020