1. Anasayfa
 2. Oyun

En İyi Araba Oyunları 2022 (PC ve Mobil Oyunlar)

En İyi Araba Oyunları 2022 (PC ve Mobil Oyunlar)
en iyi araba oyunları

En iyi araba oyunları konulu bu makalemizde en iyi araba oyunları pc hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca en iyi mobil araba oyunları ve en iyi pc araba oyunları konularına da değineceğiz. Araba oyunları, her geçen gün popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Gelişen teknoloji sayesinde daha gerçekçi bir deneyim kazandıran yeni araba oyunları çıkıyor. Peki bu araba oyunlarınının arasında en iyi araba oyunları hangileri?

En İyi Araba Oyunları

Araba oyunu severlerinin asla unutmadığı oyunlardan biri de NFS serisi. Ancak son dönemlerde çıkan birçok araba oyunu bu serinin değerini kaybettirmeye başladı. Buna rağmen NFS serisininde kötü performans sergilemesi bizi daha iyi oyunlara yönlendirdi. 2022 yılında çıkacak olan sıralayacağımız araba oyunları, tam da araba oyunu severlere yönelik. İşte karşınızda 2022 yılında çıkacak en iyi araba oyunları

en iyi araba oyunları pc

Forza Horizon 5

Listemizin başında Playground Games efsanesi Forza Horizon 5 bulunmakta. Forza Horizon 5, yayıma sürülmesinden hemen sonra çok büyük övgüler alan ve efsane araba oyunları arasında yer almayı başardı. Oyunun geliştiricilerinden biri olan Xbox Game Studios, Forza Horizon 4‘te olduğu gibi oyunun yayımlanmadan önce çok beğenileceğini biliyordu.

Forza Horizon 5, grafik tasarımı, oyun hassasiyeti ve oynanabilirliği açısından tam bir başyapıt eseri haline gelmişti. Araba oyunu severlerin gönlünü alan bu oyunda 500’den fazla birbirinden farklı araçlar bulunmakta. Ayrıca bu araçların 100’den fazlası oyuna lisanslı bir şekilde ekleniyor. Oyunun genel olarak haritasına baktığımızda ise Britanya’da geçtiğini görebiliyoruz. Ancak oyun geliştiricileri oyuna daha fazla doğal güzellik ekleyerek haritayı efsane manzaralarla kaplamış.

Oyunun normal fiyatı hak ettiği değeri bence fazlası ile alıyor. Oyunun standart fiyatı 299.99 TL‘den başlıyor. Delux veya Premium Edition alırsanız fiyatlar 499.99 TL‘ye kadar çıkabiliyor. Oyunu oynamak veya oynamamak size kalmış.

en iyi araba oyunları pc

DiRT Rally 2.0

Listenin ikinci sırasında ise Dirt Rally 2.0 yer alıyor. Codemasters tarafından geliştirilen bu oyun, 2019 senesinde yayınlandı. İlk çıktığı günden beri oldukça büyük ilgi alan DiRT Rally 2.0, özellikle de ralli seven oyuncuların vazgeçilmezi haline geldi. DiRT Rally 2.0, içerisinde 50’den fazla ralli aracını bulundurmakla kalmıyor, grafik tasarımı ile bizlere gerçek bir ralli deneyimi yaratıyor.

Oyun hemen hemen her araba oyununda olduğu gibi bir yarış konsepti ile karşımıza çıkmakta. Özellikle oyunun haritası ve teması ralli yarışlarına en uygun şekilde tasarlanmış. Aynı zamanda oyun içerisinde farklı ülkelere ait 6 adet harita bulunmakta. Bu durum da oyuncular hiçbir şekilde sıkılmadan ralli yarışlarına devam etmesini sağlıyor.

Efsane Araba Oyunları

 • Outlaw Driver Simulator
 • CarX Street
 • Dakar Desert Rally
 • Gran Turismo 7
 • Need for Speed 2022
 • MX vs ATV Legends
 • Redout 2
 • Monster Energy Supercross 5
 • Assetto Corsa Competizione
 • Nano Racing
 • Chocobo GP

Peki sizlerin bu oyunlar hakkındaki düşünceleri neler? Kendi deneyimlerinizi ve eleştirilerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!

İlginizi Çekebilir