1. Anasayfa
  2. Haber

Bekçilik Başvurusu Nasıl Yapılır 2022

Bekçilik Başvurusu Nasıl Yapılır 2022
başvurusu nasıl yapılır

Bu içeriğimizde bekçilik başvurusu nasıl yapılır ve bekçi başvurusu formu neden doldurulmalı konularına değineceğiz. Bunun yanı sıra egm bekçi alımı 2022 ve bekçilik başvurusu hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Peki bekçilik başvuruları nasıl yapılır? Nasıl adımlar izlenir?

Bekçilik Başvurusu 2022

Bekçilik halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından çok önemli meslek alanlarından biridir.  Mahalle bekçiliği yapabilmek adına öncelik olarak başvuru yapılması gerekmektedir. Bekçilik başvurusu nasıl yapılır diye merak içinde olan, bu mesleğe gönül vermiş pek çok kişi bulunmaktadır. Bekçi olmak için başvuru yapabilmek için öncelikle başvuru ilanlarını takip etmek gerekiyor. Bekçi alımlarına ilişkin duyurular yapıldıktan sonra başvuru formları internet siteleri üzerinden yapılabilmektedir. Ayrıca yakın bir zamanda 3000 bekçi alımı hakkında da duyurular yapılmıştır.

Bekçi Başvuru Formu Nerden Doldurulmalı

Bekçilik başvurusu nasıl yapılır merak eden bekçi adayları polis akademisi WEB sitesi üzerinden kolayca başvuru yapabilmektedir. Polis akademisi ve emniyet genel müdürlüğü WEB sitesinden bekçilik başvurusu yapabilmeniz için mutlaka e-devlet şifresine ihtiyaç vardır. Çünkü başvurunun resmi bir şekilde yapılabilmesi için e -devlet şifrenizin kullanılması gerekmektedir. Resmi bekçi alım duyurusu yapılması ile birlikte polis akademisi WEB sitesinde başvuru formuna ulaşmak mümkündür. Polis akademisi bekçilik başvurusu formu doldurmanız için edevlet şifresini zorunlu kılmaktadır. Bekçilik başvurusu yapacak kişiler bu konuda dikkatli olmalıdır.  Başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru şartlarını değerlendirerek internet üzerinden ön başvuru yapabilir.

Bekçi alımına nereden başvuru yapılacak?

Bekçilik başvurusu yapmak isteyen adayların mutlaka Bekçi alımına nereden başvuru yapılacak sorusunun cevabı hakkında ve bekçilik alım tarihleri hakkında bilgi edinmesi gerekir. Belirli aralıklarla yapılan başvuru tarihleri kaçırılmamalıdır. Pratik bir şekilde internetten yapılan başvurular bekçi olabilmek için atılan ilk adımdır. Başvurusu onaylanan adaylar yazılı ve sözlü sınavların yanı sıra fiziki güç gerektiren parkurlarla sınanmaktadır. Bu sınavlardandan başarı ile geçen adaylar bekçi unvanına hak kazanmaktadır. Bu içeriğimizde bekçilik başvurusu nasıl yapılır konusuna değindik. Benzer bir içeriğimiz olan Bekçiler Ceza Yazabilir Mi? adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.