1. Anasayfa
 2. Sağlık

Aripa Kullananların Yorumları

Aripa Kullananların Yorumları
Aripa Kullananların Yorumları

Aripa kullananların yorumları içeriğimiz ile birlikteyiz. Genellikle ergenlik dönemlerinde kullanılan, kişinin olmayan şeyleri oluyor gibi görmesi ya da yanlış düşünceler içine girmesi ve kontrol edememesi ile kullanılır. Özellikle de duygusal ve davranışsal bozuklukların giderilmesi için önerilen bir ilaç türüdür. Bu içeriğimizde Aripa kullananların yorumları, Aripa nedir, ne için kullanılır, muadili nelerdir, fiyatı ve yan etkileri konusunda sizlere bilgiler sunacağız.

Aripa Nedir?

Aripa, yetişkin ve erken bireylerde hissetme, dokunma, görme davranışlarında tutarsızlık olduğu zamanlarda kullanılan bir ilaç türüdür. Bireyin kendisi karakterize olarak sıradan olaylara gereğinden fazla şüpheci davranıyor, sürekli olarak kötü düşünceler içerisine giriyor ve kendisini suçlu hissediyorsa genellikle bu ilaç yardımı ile tedavi edilmektedir. Aripa kullananların yorumları da bunun için oldukça merak edilmektedir.

Kısacası genellikle ergenlik döneminde kullanılan Aripa, ruhsal bozukluklulara karşı kişinin daha iyi hissetmesini sağlayan, güçlü ve rahatlatıcı bir ilaçtır. Ayrıca kişinin gerginliğini ve endişesini de büyük ölçüde azaltmaktadır.

Aripa Ne İşe Yarar?

Bireyler tarafından merak edilen bir diğer soru da Aripa ne için kullanılır sorusudur. Aripa aşağıda sıraladığımız hastalıkları en aza indirgemek ve gidermek için çeşitli hastalıkların tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır.

 • Ruhsal çöküntü
 • Aşırı depresyon, endişe ve gerginlik
 • Karakteristik bozukluklar
 • Sıradan olayları büyütme, aşırı şüphe ve suçluluk duygusuna kapılma
 • Duygusal durgunluk
 • Bireyin enerjisinin çok olması ve gereğinden fazla sinirlenmesi

Aripa Nasıl Kullanılır?

Aripa kullanımı aşağıda sıraladığımız şekildedir. Ayrıca ilacı kullanmadan önce doktorunuza ya da en yakın eczaneye danışmanız önerilir. Bunun yanında Aripa kullananların yorumları sıralamış olduğumuz maddeleri destekler niteliktedir.

 • Aripa yetişkinler için kullanım dozu günde ortalama 15 mg’dır. Bu oran doktorun tavsiyesine göre değişim gösterebilir.
 • Aripa’nın kullanımı 13-17 yaş aralığındaki bireylerde daha az dozdadır.
 • Söz konusu ilacın her gün aynı saatte alınması gerekir.
 • Yemekten hemen sonra ya da yemekten hemen önce kullanılabilir.

Aripa İlacının Yan Etkileri Nelerdir?

Aripa yan etkileri Aripa kullananların yorumları bölümünde de dile getirilmektedir. Kullanıcıların ilacı doğru bir şekilde kullanmaması nedeni ile bu yan etkiler görülebilmektedir. Aripa yan etkileri aşağıda sırlamış olduğumuz şekildedir.

 • Kalp krizi
 • İntihar düşüncesi ve girişimi
 • Kan ve idrar bölgelerinde keton oluşması
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Kas sertliği, ateş ve nabız yükselmesi
 • Gırtlak ve çevresinde kas spazmları
 • Yüksek seviyede kan basıncı oluşması

Aripa Muadili İlaçlar

Günümüzde birçok ilaç Aripa muadili olmakta yani onunla eşdeğer etkiler göstermektedir. Bu ilaçları kullanarak da bir Aripa kullanmış etkisi alabilirsiniz. Söz ettiğimiz bu ilaçlar aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

ZOLERIP28 tablet
EGISAZOL28 tablet
FIXMENT28 ağızda dağılan tablet
IGNIS28 tablet
MADEPZOL 28 tablet
Aripa Muadili İlaçlar

Sıralamış olduğumuz ilaçlar Aripa muadili ilaçların sadece birkaç tanesidir.

Kimlerin Aripa Kullanması Sakıncaldır?

Aripa ilacı her ne kadar birçok tedavide kullanılsa da içerdiği maddeler nedeni ile birçok yan etki bırakmaktadır. Bu nedenle de bu ilacı birtakım kişilerin kullanması sakıncalı olarak görülür. Yine de Aripa kullanıp kullanmayacağınızı öğrenmek için doktorunuza başvurmalı ve doktorunuzun tavsiyesi üzerinde bu ilacı kullanmalısınız. Aşağıda kullanması sakıncalı olan kişiler sıralanmıştır.

 • Hamile ya da gebelik döneminde olan kişiler
 • Bebek emziren kişiler
 • Araba ya da araç kullanan kişiler
 • Başka ilaçlar da kullanan kişiler (bazı ilaçlar istisna olmak üzere)

Aripa ve Cinsellik

Aripa ya da benzer bir şekilde depresif ilaçlar kullanan kişilerde cinsel isteksizlik görülmektedir. Bu nedenle Aripa cinselliği olumsuz yönde etkilemektedir. Daha doğru bir ifade ile cinsel istekliliği arttırarak performans düşüklüğüne yol açmaktadır. Bu nedenle ilacın kullanım süresince herhangi bir cinsel ilişkiye girilmesi önerilmemektedir. Aksi bir durumda çok ciddi bir cinsel soruna yol açmamaktadır.

Aripa Kullanmayı Unutursam Ne Yapmalıyım?

Aripa kullanan kullanıcıların merak ettiği sorulardan biri de aripa kullanmayı unutursam ne yapmalıyım oluyor. Eğer herhangi bir dalgınlığınıza gelip ya da başka bir şekilde aripa ilacınızı almanız gereken vakitte almayıp almazsanız, hatırladığınız alda almalısınız. Ancak burada dikkat etmeniz gereken 1 gün yani 24 saat içerisinde 1 dozdan daha fazlasını almamaktır. Aksi taktirde yan etkiler daha fazla güçlenebilir ve az önce değindiğimiz kötü yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

Aripa Kullananların Yorumları

Depresyon ve kişilik bozukluklularına iyi gelen sözünü ettiğimiz bu ilacı kullananların da çeşitli yorumları bulunmaktadır. Aripa kullananların yorumları genellikle çeşitli forum sitelerinde ya da ürün yorumları bölümünde yer almaktadır. Eğer siz de Aripa kullanmayı düşünüyor, ancak kararsız kalıyorsanız Aripa kullananların yorumlarına bakabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumu

Depresyona karşı çok etkili, özellikle zor dönemlerimde tüm gerginliğimi alıyor.

Kullanıcı Yorumu

Düzenli olarak kullanıyorum ve etkisini görüyorum. Bana çok faydası dokunuyor.

Kullanıcı Yorumu

İlaçtan memnunum, doktorumun önerisi üzerine kullanmaya başladım. Şu ana kadar her şey güzel ilerliyor. Çok güzel bir rahatlatıcı özelliği var. Her ne kadar zaman zaman yan etkilerini gösterse de kısa sürede sona eriyor.

Birçok farklı açıdan değerlendirilen Aripa kullananların yorumları, ilacı yeni kullanacak kişilere de yardımcı olmakta. Ayrıca hemen aşağıda sıralamış olduğumuz sık sorulan sorulara da göz atabilirsiniz.

Aripa 5 mg tablet nedir?

Antidepresan tedavisinde kullanılan ve genellikle 13-17 yaş aralığında olan ergen bireylerin aldığı bir ilaç dozudur. Bu ilaç bireyde görülen aşırı gerginlik, suçluluk ve karakteristik bozukluğu gibi belirtilerde kullanılmaktadır.

Aripa sabah mı içilir?

Aripa’nın herhangi bir içilme zamanı ya da saati yoktur. Önerilen içilme süresi 24 saatte birdir. Günün her zamanı aynı saatte içilmesi önerilmektedir ve gün içerisinde kesinlikle bir dozdan daha fazlası alınmamalıdır.

Aripa kimlere verilir?

Aripa ruhsal manada çöküntü yaşaya, aşırı depresyon, endişe ve gerginlik içerisinde olan ve karakteristik bozukluklar yaşayan yetişkin ya da ergen (13-17) bireylere verilmektedir. Kişi Aripa kullanmadan önce mutlaka bir doktora ya da eczaneye başvurmalıdır.

Kullanıcıların merak edip sormuş olduğu sorular bu şekilde sıralanabilir. Aripa Kullananların Yorumları adlı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Eğer makalemizi sonuna kadar okuyup beğendiyseniz yorumlarınızı yazabilirsiniz.

İlgilinizi Çekebilir: Alkadays Ne İşe Yarar?

İlginizi Çekebilir